Після початку повномасштабного вторгнення РФ правила поведінки дитини у громадському місці не змінилися докорінно, але доповнилися новими пунктами. Що ж слід знати про перебування дитини поза домом?
✔ Важливо написати на окремому папірці номер телефону когось із батьків чи рідних, хто є на зв’язку, а також прізвище й ім'я дитини. Сховайте його дитині у верхньому одязі на випадок екстреної ситуації.
✔ Якщо дитина має власний мобільний телефон, нехай перевіряє, чи він заряджений, коли виходить із дому, та чи є достатня кількість грошей для дзвінків.
✔ Поставте номер когось із батьків на швидкий набір чи екстрений дзвінок у смартфоні дитини.
✔ На вулицях міст, де відбуваються обстріли, можуть бути уламки від ракет чи іншої зброї — чіпати їх не можна. Також не варто заходити в закинуті будівлі чи покинуті будинки, оскільки вони можуть бути замінованими.
✔ Поясніть дитині, що не можна підіймати на вулиці, у під'їзді, в магазині чи в будь-якому місці за межами дому будь-що з землі: цукерки, маленькі іграшки, різнокольорові предмети, мобільні телефони, адже в них може бути вибухівка.
✔ Не варто брати з рук незнайомих людей будь-які предмети: це може бути загрозою для здоров’я та життя.
✔ Якщо на вулиці дитину кличе незнайома людина, варто повідомити про це батьків або дорослих.
✔ Якщо дитина загубилась у певній місцевості чи у натовпі, то важливо стати на безпечну височину та кликати батьків чи дорослих на ім'я та прізвище. Звісно, якщо є власний мобільний телефон, то потрібно зателефонувати комусь із батьків, із ким були разом. Якщо немає зв’язку з дорослими, то набрати 102 та пояснити, що трапилось.
✔ Якщо незнайома людина взяла дитину за руку і намагається кудись відвести, то важливо привернути увагу до себе інших людей, наприклад, голосним криком, що дитина не знає цю людину.
Також ми розповідали про 7 способів захистити свої чутливі дані в інтернеті.