Догори
Дати відгук

Повторюють нацистів: росіяни залишили Одесу без води, як у 1941

Рашисти вдарили по електропідстанції, яка живить головну водонасосну станцію для Одеси.

2 хв на прочитання05 Грудня 2022, 20:09
Поділитись:

Внаслідок російського обстрілу знеструмлено водонасосну станціу «Головна» в Біляївці, яка постачає водою Одесу й околиці. Один із ударів окупантів припав по електростанції, яка живила ВНС.

Відомий український блогер Андрій Луганський звернув увагу, що саме в Біляївці розташована «Спрага» — пам'ятник насосній станції, що подає воду в Одесу, присвячений подіям 1941 року.

«Спрага» композиційно доповнила пам'ятник солдатам, які загинули, захищаючи та звільняючи станцію «Дністер». Це статуя дівчинки, яка тримає в руках армійський казанок.

«Серпень 41 року, Одеса в кільці блокади. Насосна станція, що живить місто дністровською водою, розташована у Біляївці, в руках у німців. Виснажлива спека і місто, а також війська, що захищають Одесу, знемагають від спраги. Рідкісні артезіанські свердловини, дворові колодязі — все на обліку, у місті запроваджено карткову систему на воду. Кожній сім'ї на добу належить, як зазначено у картці, «1 / 2 відра води».

Щоб вирішити цю проблему, створюється невеликий загін морських піхотинців, їхнє завдання: таємно проникнути за лінію фронту, захопити насосну станцію і, наскільки дозволить ситуація, качати місту воду. Ситуація, звичайно, могла дозволити рівно стільки, скільки зможуть протриматися живими наші моряки. Дві доби у нерівному бою, захищаючи водокачку та несучи втрати, трималися хлопці. Дві доби Одеса отримувала воду, робила запаси», — розповідало про цю скульптуру одеське видання «Правда за Одесу».

«Перемогли тих, переможемо й цих!»
— наголошує Андрій Луганський.

Також ми розповідали, яким буде Київ в умовах блекаутів: без опалення, на генераторах і буржуйках, із дерев’яними туалетами у дворах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
«Тепер Крим під прицілом», «США порушили свою обіцянку»: російські ЗМІ розганяють паніку
1 хв на прочитання28 хвилин тому
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитання2 години тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання4 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання10 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення
1 хв на прочитанняВчора
Поява корейців в Україні без запрошення чи дозволу з українського боку буде фактично оголошенням війни з боку КНДР — юрист
2 хв на прочитанняВчора