Потужна кібератака ворога на держреєстри: Мін'юст призупинив роботу систем
Роботу систем даних заморозили для уникнення подальшого розгортання загроз.

Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки на урядові сайти за останній час. Внаслідок атаки російських хакерів призупинили роботу основні системи Міністерства юстиції. В уряді запевнили, що витік даних не підтвердився.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції та встановила, що до неї причетне хакерське угруповання, пов’язане з головним розвідувальним управлінням генштабу збройних сил РФ. Про це повідомив т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов під час спільного брифінгу з міністеркою юстиції Ольгою Стефанішиною.
"Дія" була негайно відключена від реєстрів, щойно було виявлено кібератаку. Вона не постраждала, вдалося швидко все локалізувати", - заявив прем'єр Денис Шмигаль на годині запитань до уряду в Раді.
Наразі в застосунку "Дія" тимчасово недоступні понад 20 послуг. Зокрема, не працює бронювання працівників, реєстрація бізнесу, онлайн-шлюбів, права власності на майно, перереєстрація авто, "єВідновлення", "єОселя" та багато інших.

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу, що всі акти цивільного стану про народження, смерть, одруження і розлучення можуть здійснюватися у звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв. Найближчим часом на офіційній Фейсбук-сторінці Мін’юсту буде розміщена інформація про відділи реєстрації актів цивільного стану, до яких можна звернутися по всій території України для здійснення відповідних дій. При цьому всі соціальні виплати, пов’язані з настанням певних актів цивільного стану, здійснюються на основі відповідних заяв також будуть розглянуті після відновлення реєстрів.
Ольга Стефанішина повідомила, що на розгляд Уряду буде внесено проект постанови, який передбачає призупинення обчислення всіх строків до відновлення функціонування реєстрів.
Реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, зведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, дублікати про нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюється без доступу до реєстрів. Тобто ці дії будуть здійснюватися нотаріусом. Фактично всі нотаріальні дії, які не потребують перевірки даних в реєстрах, будуть здійснюватися державними та приватними нотаріусами.
Державна реєстрація юридичних осіб, їхньої символіки, громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб-підприємців та відокремлених підрозділів юридичної особи здійснюється виключно програмним забезпеченням ДРРП.
Наразі тривають роботи з відновлення реєстрів, які перебувають у компетенції відомства. За словами Віце-прем’єр-міністра, події останніх днів не вплинули на роботу інших інформаційних систем держави.
Ольга Стефанішина наголосила, що всі дані, які перебували в реєстрах, збережені і будуть відновлені.
Більше новин читайте на GreenPost.



