Якщо ще кілька днів в Україні не буде дощів, всі посіви повністю загинуть. Як пише GreenPost з посиланням на propozitsiya.com, посуха в Саратському, Арцизькому, Татарбунарському, Кілійському, Тарутинському районах, Рені, Болграді, Ізмаїлі та інших містах - вже другий рік поспіль, і другий рік поспіль фермери втрачають урожай.
Фермер Младен Бардюк закликав владу терміново вжити заходів, адже неврожай два роки поспіль - це колосальні втрати для сільгоспбізнесу, неможливість виконання зобов'язань перед контрагентами, кабала перед банками та іншими кредиторами, зменшення орендної плати перед пайовиками, і як наслідок усього цього скорочення робочих місць.
При цьому фермерські господарства змушені сплачувати ЄСВ, гасити кредити перед банками, а людям платити паї.
"Фермерські господарства не зможуть розрахуватися перед пайовиками. А для більшості жителів сіл - це єдиний спосіб вижити, адже платять натурою, тобто зерном. Як правило це 2-3 тонни на рік озимих, соняшникова олія, горох, кукурудза. Якщо людям не дадуть цього, на селі буде голод", - вважає Бардюк.
Разом з іншими фермерами він написав звернення до влади, в якому просить звільнити фермерів від податків, орендної плати, відстрочити виплату кредитів на час кризи, а також створити комісію, яка розробить план того, як вести сільськогосподарські роботи в регіоні в майбутньому, якщо такі кліматичні умови будуть повторюватися.
Відповідне звернення лягло в текст петиції на сайт президента України. Крім цього аграрії направили звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, КМУ, президента, депутатів ВР.
"Відповіді немає. Всі мовчать і говорять про корупцію, карантин і про що завгодно. В Бессарабії живуть понад 200 тисяч людей. Що з ними буде?" - запитує Бардюк.
Нагадаємо, на фоні геологічної посухи, коли переважатиме антициклональна погода з великою кількістю безвітряних днів, в Україні буде погіршуватися якість повітря (задимленість, підвищення концентрації шкідливих викидів тощо). Про це говорять українські кліматологи Віра Балабух та Світлана Краковська.
GreenPost писав, що наразі чимала частина посівів у пригніченому стані: вологи наполовину менше від норми, а в південних районах – і на три чверті. А вітер у поєднанні з теплом може висушити поля ще відчутніше.