Агрометеорологічні умови другої декади жовтня в Україні були в основному сприятливими для укорінення та початкового росту озимих культур. Та через пізню появу сходів практично всі посіви, маючи поки слабкий розвиток, потрапили в зону ризику. Адже попереду - суттєве похолодання. Про це попередили фахівців Укргідрометеоцентру в декадному звіті.
Ефективні дощі на більшій частині території країни сприяли поповненню продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту. Лише в окремих районах Харківської та Дніпропетровської областей, де тривав дефіцит опадів, утримувалася ґрунтова посуха.
У районах, де пройшли ефективні опади, станом на 20 жовтня верхній шар ґрунту (перші 10 см) добре насичився вологою. Тепла погода і зволоженість сприяли тому, що в озимої пшениці, посіяної на початку жовтня, почалося проростання зерна. Проте внаслідок невисоких температур повітря вдень та заморозків уночі лише місцями почали утворюватися сходи.
У той же час, відставання фазового розвитку озимини від середніх багаторічних строків становить приблизно два-три тижні. Таким чином, їхній стан та зимостійкість залежатиме від погодних умов другої половини осені та зими, попередили агрометеорологи.
Більше новин читайте на GreenPost.