Як повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин, чіткого механізму від держави ми ще не маємо! Хто, як, і в який спосіб буде це робити ще невідомо.
Міська влада одного з найбільш потрощених рашистами міст Київщини щодня фіксує і систематизує пошкодження і руйнування житла ірпінців. Це відбувається у два паралельні способи.
По-перше, обстеженням пошкоджених будівель на можливість відновлення займаютьмя дві комісії фахівців Науково-дослідного інституту будівельного виробництва. Вони, вулиця за вулицею, обійдуть весь Ірпінь. Наразі займаються обстеженням багатоповерхівок. Маю попередити, що цей процес триватиме не швидко, адже робота дуже серйозна і відповідальна. Паралельно із ними дані збирає Управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міськради. Інформацію про стан своїх будинків їм мають надіслати голови ОСББ чи управителі (і вони вже знають, як вони це мають зробити), а також власники приватних будинків. Хочу попросити господарів приватних садиб зараз прочитати особливо уважно.
Якщо Ваш дім потребує поточого ремонту - відновлення вікон, дверей, даху, то Ви надсилаєте такі дані: площа будинку, кількість поверхів, власник, адреса, кількість пошкоджених вікон, орієнтовна площа пошкоджених вікон, орієнтовна площа пошкодженого даху, кількість пошкоджених дверей, їх площа та фото пошкоджень на номер +38 063 706 22 71
Якщо ж Ваш будинок сильно зруйнований і він, скоріш за все, не підлягає відновленню, надсилаєте такі дані: площа, кількість мешканців, власник, адреса, кількість поверхів та фото на номер +380 97 522 0925 Приймаються лише повідомлення на Telegram чи WatsApp, дзвінки не приймаються
"Прошу з приводу приватних садиб звертатися лише за цими номерами телефонів. Зараз працюємо над створенням гарячої лінії для консультацій і роз'яснень щодо пошкодженого майна", - додав Маркушин.