В Росії перші 200 скайп-медиків пройшли двомісячні спецкурси військово-польової медицини. Вже найближчим часом вони розпочнуть лікування солдатів, які перебувають на фронті. Про це заявив начальник Головного військово-медичного управління Міністерства оборони Російської Федерації Дмитро Трішкін, повідомляє Камчатський крайовий Центр медичної профілактики.
Проект із впровадження «скайп-медицини» стартував на початку 2023 року. У МО РФ пояснюють: обставини, що склалися, вимагали підвищити швидкість надання кваліфікованої медичної допомоги безпосередньо на передовій і при цьому економити бюджетні кошти. Вихід було знайдено. Тепер безпосередньо на полі бою буде лише кілька солдатів, які пройшли початкову медичну підготовку, а консультувати їх дистанційно будуть кваліфіковані медики.
Лікарі, які пройшли спеціальне навчання, можуть підказати солдату, які препарати використовувати у тому чи іншому випадку, як накласти складну пов'язку, як зашити рану. Програма передбачає, що бійці самі під керівництвом «скайп-медика» зможуть витягувати кулі й осколки з тіл товаришів і робити інші не надто складні операції.
«Часто в таких випадках лік іде на хвилини. У бійця два варіанти: чи загинути, чи отримати допомогу від товариша. І ця допомога, можна сказати, майже кваліфікована, адже за всім по відеозв'язку стежитиме справжній лікар», — кажуть у відомстві.
Крім того, зазначають у Міноборони РФ, такий підхід дозволить заощаджувати до 20 мільярдів рублів на рік.
«Зарплати, виплати, утримання кваліфікованих медиків, їхня підготовка — це все дуже дорого. Погодьтеся, краще ці кошти заощадити та передати сім'ям наших загиблих героїв», — упевнені російські військові.
Принагідно нагадаємо, що орки втрачають кінцівки, бо вміють користуватися лише джгутом і бинтом.