Вєтрова Влада2 хв на прочитання06 Лютого 2022, 16:30
Минулого року з державного бюджету України виділили 46,4 млрд грн на боротьбу з COVID-19. Майже половину цих коштів використали на оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги та послуг з вакцинації населення. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, пише bigkyiv.
Так, за даними міністерства, 2021 року було виділено кошти для належного забезпечення лікарень киснем, надання медичної допомоги хворим на COVID-19.
Сьогодні ми маємо достатню кількість різних видів вакцин, щоб забезпечити актуальні потреби у вакцинації, у тому числі бустерні дози”, – сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
У відомстві зазначають, що 46,4 млрд грн на протидію COVID-19 розподілили таким чином:
- доплати до зарплат медичним працівникам – 0,5 млрд грн.;
- закупівля вакцин від COVID-19 – 11,4 млрд грн;
- забезпечення лікарень киснем, діагностичним обладнанням, експрес тестами та витратними матеріалами для тестування – 2,5 млрд грн;
- оплата послуг з екстреної та стаціонарної меддопомоги та послуг з вакцинації населення від COVID-19 – 22,4 млрд грн;
- інші заходи у сфері охорони здоров’я – 0,1 млрд грн;
- соціальна підтримка – 7,7 млрд грн (з них на виплати з безробіття та часткового безробіття – 2,2 млрд грн; на заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину – 3 млрд грн; на виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняних) – 2,5 млрд грн);
- на протиковідні заходи у навчальних закладах – 0,9 млрд грн;
- на доплати до заробітної плати військовослужбовцям Нацгвардії та Державної прикордонної служби, органів та підрозділів цивільного захисту, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я – 0,8 млрд грн.
У той же час найменше коштів – 0,025 млрд грн – витратили на інформаційну кампанію серед населення з вакцинації від COVID-19.
Як відомо, Незначне послаблення: 27 851 новий підтверджений випадок COVID-19, дітей - менше в половину