Польща блокує експорт української деревообробної продукції

2 хв на прочитання26 Березня 2025, 18:31
Блокування експорту української деревини: причини та наслідки конфлікту

Українські підприємства опинилися на межі зупинки виробництва через безпідставні митні обмеження.

З 15 березня 2025 року на польсько-українському кордоні розпочалося масштабне блокування вантажів українських деревообробних підприємств. Про серйозність ситуації заявив голова "Асоціації деревообробних підприємств України" Павло Васильєв, інформує Економічна правда.

Блокування охоплює діяльність відомих українських компаній, зокрема ТОВ "Уніплит", ТОВ "ОДЕК Україна" та ТЗОВ "Вудленд Україна". Польські митні органи без чітких пояснень перешкоджають проходженню вантажів, незважаючи на те, що українські виробники надають повний пакет необхідних документів.

Серед документів, які представили українські підприємства, – контракти з філіями ДП "Ліси України", накладні, лісорубні квитки, сертифікати походження та спеціальні декларації. Попри це, польська сторона висуває необґрунтовані підозри щодо походження деревини.

Наслідки блокування можуть бути катастрофічними для української економіки. Васильєв наголошує на ризиках, серед яких: фінансові збитки підприємств, потенційна зупинка виробництв, масові скорочення працівників та втрата європейських клієнтів. За його словами, подібні обмеження вже призвели до втрати близько третини клієнтів у ЄС у 2023-2024 роках.

Асоціація пропонує негайні кроки для вирішення кризи. Зокрема, ініціювати переговори на урядовому рівні, забезпечити доступ до електронних товарно-транспортних накладних та впровадити GPS-фіксацію місць заготівлі деревини для підтвердження її легальності.

"Вільне переміщення товарів через кордон – це не лише економічне питання, а й питання стабільності української промисловості та робочих місць", – наголосив Павло Васильєв.

Він закликав уряд та всі зацікавлені сторони до негайної взаємодії для подолання кризової ситуації.

Експерти вважають, що без швидкого втручання ситуація може призвести до довгострокових негативних наслідків для українського експорту та економічних зв'язків з Європейським Союзом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: