Кожній країні притаманні свої унікальні традиції святкування Нового року, які включають не лише особливості святкування, а й кулінарні уподобання. Незвичайні традиції, пов'язані з їжею, покликані принести процвітання й удачу наступного року.
Тамале — це кукурудзяне тісто, начинене м'ясом, сиром, бобами чи іншою смачною начинкою, загорнуте в лушпиння кукурудзи або банановий лист і приготовлене на парі.
У Мексиці цю страву їдять із будь-якої особливої нагоди, і, природно, без неї не обходиться жоден новорічний стіл. Процес приготування тамале простим не назвеш, і часто за приготуванням страви збираються цілі покоління сімей. Жінки готують сотні маленьких їстівних конвертиків, щоби їх вистачило не лише на святковий стіл. У Мексиці заведено пригощати тамале друзів, родичів, сусідів. У Мехіко протягом усіх різдвяних і новорічних свят парові тамале можна купити у вуличних торговців у будь-який час доби. Можна з упевненістю сказати, що ця страва давно стала символом єднання.
На новорічний стіл тамале часто подають із менудо — супом із тельбухів і кукурудзяного борошна. Кажуть, він чудово допомагає від похмілля.
Опівночі напередодні Нового року сім'ї в японських будинках їдять локшину соба, прощаючись із роком, що минає, і вітаючи прийдешній. За різними джерелами, традиція їсти в новорічну ніч локшину соба походить чи то із XVII століття, чи ще раніше — з XIII. Вважається, що довга, тонка гречана локшина символізує довге здорове життя та процвітання.
Ттоккук — так називається суп із нарізаних рисових коржиків із додаванням яєць, смажених водоростей і зеленої цибулі. Його їдять у Південній Кореї на корейський Новий рік, і вважається, що він приносить удачу тим, хто його їсть. А ще вважається: якщо мешканець Кореї не з'їв цей смачний суп у новорічну ніч, то він не став на рік старшим. Ні, це не означає, що знайдено рецепт вічної молодості. Стати старшими по-корейськи — стати мудрішими, досвідченішими, дорослішими.
12 щасливих виноградин є класичною іспанською традицією, коли люди з'їдають дюжину виноградин — по одній на кожний удар годинника. Кожна виноградина символізує один місяць на рік. Забобон говорить, що якщо не з'їсти всі 12 виноградин, то наступного року чекає невдача.
Звичай з'явився на рубежі XX ст. і, як стверджується, був вигаданий виноградарями в південній частині країни, які зібрали великий урожай. Так це чи ні, але відтоді традиція поширилася на багато іспаномовних країн.
Італійці відзначають Новий рік святом La Festa di San Silvestro, яке часто починається з традиційного cotechino con lenticchie — рагу з ковбаси та сочевиці (сочевиця символізує гроші й удачу), а в деяких сім'ях із zampone — фаршированої свинячої ніжки. Ці страви, як кажуть італійці, приносять успіх.
Завершується трапеза к'якк'єре — кульками зі смаженого тіста, обваленими в меді та цукровій пудрі.
У Туреччині гранат є символом процвітання та достатку. Напередодні Нового року жителі Туреччини розбивають солодкі та соковиті фрукти у дверях перед своїми будинками, щоби звільнити місце для удачі у новому році — що більше насіння вилетить, то більше удачі буде.
Олієболен — це страва, схожа на смажені в олії пончики. Її традиційно готують і продають на вуличних візках напередодні Нового року й на святкових ярмарках. Кульки тіста, приправленого родзинками чи смородиною, смажать у фритюрі, а потім посипають цукровою пудрою.
В Амстердамі є спеціальні Oliebollenkraams — невеликі трейлери, у яких торгують гарячими смаженими олієболенами.
Риба символізує родючість, довге життя та щедрість. Оскільки оселедець удосталь зустрічається в Скандинавії та Польщі, люди їдять його опівночі, щоб привабити достаток і удачу наступного року. Рибу їдять із цибулею чи вершковим соусом. Скандинави часто включають оселедець у великий північний шведський стіл із копченою та маринованою рибою, паштетом і фрикадельками.
У Польщі існує особлива новорічна традиція: цілий солоний оселедець замочують у воді на добу, а потім укладають у банку шарами з цибулею, запашним перцем, цукром і білим оцтом.
Hoppin' John – традиційна новорічна страва на американському півдні. Його готують із польового чи чорного гороху (що символізує монети) та рису. Найчастіше страву подають із листовою капустою чи іншою вареною зеленню (оскільки вони мають колір грошей) і кукурудзяним хлібом (колір золота). Кажуть, що ця страва приносить успіх у новому році.
Kransekage буквально означає «торт-вінок» і є вежею, що складається з безлічі концентричних кілець, покладених один на одного. Страву готують на Новий рік та інші особливі випадки у Данії й Норвегії.
Обов'язковими інгредієнтами Kransekage є марципан та пляшка вина у центрі. Прикрашають торт прапорцями та хлопавками.
Більше новин читайте на GreenPost.