Пізній прийом їжі погіршує пам’ять, сприяючи деменції
Пізні прийоми їжі провокують порушення в центрах навчання та пам’яті в мозку.
На думку вчених, їжа в пізній час може сприяти значним пошкодженням механізмів пам’яті, попутно підвищуючи ризик розвитку деменції.
Невідповідний час прийому їжі може згубно впливати на режим сну і контроль ваги, робить організм схильним до діабету – про це говорять результати низки досліджень. Також експерти попереджають про небажаний вплив пізнього вживання їжі на роботу мозку, якість пам’яті та схильність до деменції.
«Багато біологічних процесів в організмі регулюються внутрішнім годинником організму – циркадними ритмами. Порушення у них призводять до розсинхронізації природних процесів, і це може негативно позначитися на головному мозку, спричинити погіршення короткострокової та довготривалої пам’яті, створити основу для деменції», – констатують науковці.
За словами біологів, прийом їжі ввечері всього на одну годину пізніше вже здатний значно скоротити цикли сну та неспання. У зв’язку із чим знижується синаптична пластичність мозку – фізіологічний процес, що дозволяє органу зберігати нову інформацію. Регулярний прийом їжі в невідповідний час доби може мати «наслідки, що далеко йдуть, як для навчання, так і для пам’яті», попереджають дослідники.
Висновки вчених опублікував Science Daily. Вивченням того, як надто пізні вечері впливають на мозок, займалися спеціалісти Медичної школи Девіда Геффена при Каліфорнійському університеті. За їхніми даними, пізні прийоми їжі провокують порушення в центрах навчання та пам’яті в мозку, які контролюються гіпокампом. Ця частина мозку відповідає як довгострокову пам’ять, і за здатність розпізнавати нові об’єкти. Постійні пізні прийоми їжі погіршують пам’ять та сприяють розвитку деменції, наголошують експерти.