Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль активно «коригують» медичну реформу, озброївшись гаслом виплати 300-відсоткових надбавок лікарям, що борються з COVID-19.
Так, Степанов у своїх звітах на брифінгах, а Шмигаль у звітах перед Президентом України раз у раз заявляють, що «лікарні укладають угоди з НСЗУ для виплати надбавок». А чиновники, відповідно, максимально пришвидшують цей процес.
«Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що нині лікарні укладають угоди з Національною службою здоров'я України для виплати надбавок за роботу з пацієнтами з коронавірусною інфекцією COVID-19 за квітень, і пообіцяв зробити все можливе для пришвидшення процесу», - повідомила, наприклад, учора прес-служба Президента України.
"На сьогодні Національна служба охорони здоров'я, яка отримала вже всі кошти на виплату, у них триває процес заключення усіх договорів безпосередньо з лікарнями для перерахування цих коштів", - розповідав очільник МОЗ 13 травня.
Таким чином, зрозуміло, що уряд і МОЗ свідомо поставили суспільно чутливе і важливе питання – виплату надбавок лікарям – у залежність від того, де працюють ці лікарі. В уряді роблять вигляд, начебто іншого способу виплатити надбавки, аніж укласти угоди з усіма лікарнями країни, просто не існує.
Нагадаємо, сенс другого етапу медичної реформи полягав у тому, що Національна служба здоров'я укладала угоди на надання медичних послуг не з усіма лікарнями, а лише з тими, хто відповідав низці конкретних вимог по кожному напрямку лікування. Таким чином фінансування диференційовувалось. Ідея полягала в тому, що з 1 квітня найбільше фінансування отримають найкращі лікарні, які роблять найбільше операцій, лікують найбільше пацієнтів, використовують найсучасніше обладнання тощо. Це в рази підвищує ефективність розподілу бюджетних коштів, створює умови, коли головним лікарям медзакладів стає невигідно займатися корупцією.
«Корекція» від Степанова, як бачимо, полягає у скасуванні цієї системи під приводом боротьби з коронавірусом.
Заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко взагалі заявив, що лікування лікарень "за пацієнтом" - помилка.