Догори
Дати відгук

Під Києвом горіло сміттєзвалище. Відео

Міцева влада пасе задніх

1 хв на прочитання18 Квітня 2020, 14:11
Звалище у с. Гора, фото із соцмереж Звалище у с. Гора, фото із соцмереж
Поділитись:

У п’ятницю, 17 квітня, горіло несанкціоноване сміттєзвалище у селі Гора. Про це у своєму ФБ повідомили Анастасія Рігніс та Наталя Лютикова.

"Це не випадкова історія. Це те, з чим активісти села борються вже рік. Голова села організував це сміттєзвалище як додаткове джерело свого доходу, не зважаючи на протести громади. Сільське сміття звозиться на ділянку в цьому ж селі та регулярно горить. З сільського бюджету перераховано вже 1,5 млн. гривень начебто на вивезення на офіційні полігони. Але по факту сміття залишається в селі та горить. Таке воно "Мистецтво утилізації" по-сільському", - повідомляє Анастасія Рігніс.

І таки сміттєзвалища - не виключення, це, на жаль, стало нормою для Київської області.

Наразі пожежу загасили, на місце виїхали працівники Державної екологічної інспекції.

Як ми вже писали, експерти пропонують ввести таксацію для землевласників/землекористувачів за кожен гектар, що згорів на їхніх угіддях. Це не штраф, це податок на спалений гектар рослинного покриву, а для паліїв залишиться штраф. Якщо палія знайдуть, то він сплачуватииме й таксу. Це заохотить місцевих шукати паліїв. А введення такси одразу зупинить пали на орних землях, де агрофірми та фермери щоліта випалюють стерню

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко