Догори
Дати відгук

Під Конституційним Судом іде мітинг проти відкриття ринку землі (фото)

Положення закону про ринок землі суперечать Конституції України, вважають деякі депутати

2 хв на прочитання03 Червня 2021, 14:34
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

Велика палата Конституційного Суду у четвер продовжила розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні. Як повідомляє Укрінформ, у залі суду присутні представники Верховної Ради та Президента у КС Ольга Совгиря та Федір Веніславський, міністр аграрної політики Роман Лещенко, голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Крім того, на засіданні присутні автори подання — народні депутати від партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та Сергій Власенко, а також ОПЗЖ — Василь Німченко та Наталія Королевська. Участь у розгляді справи також беруть уповноважена ВР із прав людини Людмила Денісова й екссуддя КС Віктор Шишкін.

У цей час під судом триває мітинг противників відкриття ринку землі в Україні, участь у якому беруть декілька сотень людей. Зокрема, вони тримають прапори партії «Батьківщина» та ВО «Свобода», а також плакати з написами «Ні» — розпродажу землі!», «Асоціація фермерів проти продажу землі».

Фото: Укрінформ

Учасники мітингу перекрили рух автомобілів по вулиці Жилянській. За порядком стежать працівники Нацгвардії та поліції.

Фото: Укрінформ

Як повідомлялося, ініціатори конституційного подання стверджують, що земля, як об’єкт права власності українського народу, є основним національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення.

На думку депутатів, ухвалення парламентом закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду й ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції.

Народні депутати зазначають, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Суддями-доповідачами у цій справі виступають Ігор Сліденко й Олександр Литвинов.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд планує скасувати  земельну реформу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.