Догори
Дати відгук

Перший дитячий робот Da Vinci в Україні: до Львова зі США прибув робот-хірург

Він ювелірно і надточно допоможе видаляти найдрібніші пухлини.

2 хв на прочитання16 Лютого 2024, 22:33
Перший в Україні робот хірург Перший в Україні робот хірург
Поділитись:

До Львова зі США прибула роботизована система Da Vinci Si. Це подарунок від компанії Meest Express дитячій лікарні святого Миколая.

Робот-хірург Da Vinci Si — це мрія кожного дитячого хірурга: майбутнє медицини, одна із сучасних роботизованих систем у світі. З ним оперативна допомога діткам в Україні вийде на абсолютно новий рівень.

На зображенні може бути: 1 особа, лікарня та текст

Компактний, зручний у користуванні, із меншим діаметром інструментів та оптики — це ідеальний варіант для виконання великого спектру операцій діткам. Він ювелірно і надточно допоможе видаляти найдрібніші пухлини. У лікаря-хірурга, який сидітиме за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, буде додатково ще три «руки», одна з яких — камера, що транслюватиме зображення на екран. 

«Перший робот-хірург Da Vinci, якого ми передали дорослій Лікарні Святого Пантелеймона три роки тому, показав відмінні результати. Нині за його допомогою хірурги виконують чи не найбільше операцій у Східній Європі для дітей. Аби оперувати ще більше, лікарям був потрібен ще один Da Vinci. І ми не задумуючись відгукнулися на прохання дитячих хірургів. Попри війну медицина має розвиватися. Ми маємо рятувати дитячі життя», — засновник та президент міжнародної групи компаній Meest, Ростислав Кісіль.

Завдяки Da Vinci Si, що адаптований під операції навіть новонароджених малюків, кількість втручань планується збільшити більш як вдвічі — до 100 на рік. І додати до їхнього спектру нейрохірургічні, кардіохірургічні, ургентні, а також операції новонароджених.

Серед переваг Da Vinci у хірургії, які сьогодні застосовують у розвинених країнах по всьому світі — швидше одужання після найскладніших операцій. А ще мінімізація втрати крові, ризику пошкодження оточуючих органів, зберігання з максимальною точністю нервових волокон, артерій та вен, що дозволяє вберегти від ускладнень. Прооперованих за допомогою робота пацієнтів можна виписувати на 2-3 день після втручання.

На зображенні може бути: 1 особа, рентген, лікарня та текст

Перший в Україні робот-хірург Da Vinci в комунальній лікарні зʼявився в 2020 році. Тоді його також подарувала компанія Meest. Цей робот Da Vinci Si для діток — наразі єдиний такий в Україні.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.