Про зустрічі із мандрівним метеликом чортополохівкою в угіддях національного природного парку «Тузлівські лимани» повідомляє доктор біологічних наук Іван Русєв.
«Чортополохівка - знаменита мандрівниця, вона прилітає до Європи з Північної Африки навесні, а восени ці метелики збираються зграями і відлітають на південь. З кінця травня я спостерігав проліт цих метеликів через НПП «Тузлівські лимани». Їх можна зустріти на піщаній косі, в прибережній зоні лиманів, на островах, на узліссі. Вони часто гинуть на перельотах у величезних кількостях», - розповідає Іван Русєв.
Чортополохівка - це денний метелик роду Ванесси сімейства Німфалід.
«Латиною її ім'я - Vanessa cardui. Самців і самок практично неможливо розрізнити. Ці метелики дуже хороші літуни. Перед міграцією вони збираються у великі зграї, що інколи сягають чисельності тисячі особин. Метелики зустрічаються всюди, де росте будяк і кропива, в горах добираються до висоти 2000 м, але перевагу все-таки віддають сухим сонячним ділянкам місцевості - степах, полями і луками. Степові ландшафти і піщаний пересип Тузловських лиманів - це місце дуже підходяще для цих прекрасних створінь зникаючого світу дикої природи», - вважає вчений.
Відомо, у Національному парку "Тузлівські лимани" в Татарбунарському районі Одеської області через спеку почався процес "цвітіння".
Як ми вже писали, відбувається активне відновлення Молочного лиману Азовського моря завдяки вдалим діям команди парку.