Пекін «хоче брати участь у завершенні конфлікту в Україні», але поки що допомагає Росії — «Голос Америки»

3 хв на прочитання23 Лютого 2023, 14:31

Пекін готується надати Кремлю «матеріальну підтримку, яка може мати летальний ефект».

Сьогодні делегація високопоставлених дипломатів Китаю завершила свій візит до Москви. Приймаючи китайських гостей, Володимир Путін заявив, що відносини двох держав «розвиваються поступально» та «досягають нових рубежів». Очевидне зближення Москви та Пекіна за останній рік турбує західних лідерів, включаючи адміністрацію США. У той час як поїздку держсекретаря США до Пекіна було скасовано, влада Росії та Китаю готується незабаром провести зустріч лідерів двох країн. Про це розповідає «Голос Америки».

Поки Захід намагається збільшити політичний та санкційний тиск на Кремль, аби допомогти припинити війну в Україні, китайський лідер Сі Цзіньпін готується найближчим часом відвідати Москву. Про це пише американське видання Wall Street Journal з посиланням на власні джерела. Тема приїзду голови КНР до Росії обговорювалася і на зустрічі президента Путіна та високопоставленого китайського дипломата Вана І в середу. Обидва учасники підтвердили факт зближення Китаю та Росії та зміцнення того, що вони називають стратегічним співробітництвом. При цьому китайський представник зробив закид коаліції західних союзників, які протистоять Росії на стороні України.

«Хоча кризи і хаос виникають час від часу, в кризі закладені можливості, і будь-яку кризу можна перетворити на нові можливості. Така по суті діалектика історії. Ми хотіли би наголосити ще раз, що всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Китаєм ніколи не було націлено проти будь-якої іншої сторони, але також ніякій іншій стороні не буде дозволено в нього втручатися або провокувати. Ба більше, ми не піддамося ніякому примусу або тиску ззовні», — сказав він.

На словах Пекін запевняє, що хоче активніше сприяти припинення війни в Україні (яку представники дипломатично називають конфліктом). Як один зі шляхів було названо багатосторонні переговори з участю КНР. Західні лідери сприймають ці заклики з часткою скептицизму. Лише три дні тому держсекретар США Ентоні Блінкен, який перед цим також провів розмову з Ваном І, в інтерв'ю американським телеканалам повідомив, що Білий дім украй стурбований отриманою інформацією про те, що Пекін готується надати Кремлю «матеріальну підтримку, яка може мати летальний ефект».

«Ми дуже ретельно за цим спостерігаємо, і здебільшого Китай брав участь у наданні Росії словесної політичної дипломатичної підтримки. Але ми отримали інформацію, яка нас стурбувала, про те, що китайці розглядають варіант надання Росії летальної підтримки у війні проти України. І для мене було дуже важливо чітко дати зрозуміти китайському представнику Вану І, що це створить велику проблему», — сказав Блінкен.

Так чи інакше КНР та Росія проводять подібну зовнішню політику, прагнучи домінуючої позиції у своїх регіонах та виступаючи проти політики Заходу і саме США. На сьогодні Китай відмовився засудити російське вторгнення в Україну та злодіяння щодо українського населення та критикував західні санкції проти Москви. Відносини Вашингтона та Пекіна знову загострилися після того, як у небі над Америкою був виявлений і збитий китайський аеростат –шпигун, який влада КНР назвала науковим об'єктом. Так що поки що незрозуміло, як західні держави поставляться до пропозиції китайської влади про їх незалежне, як висловились у Пекіні, посередництво з метою якнайшвидшого завершення війни в Україні.

Ми вже писали про повітряні кулі-шпигуни в космічну еру: чому в США стверджують, що збиті китайські аеростати були шпигунськими.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: