Пасічники просять підтримки від держави
18.02.2020 | Олег Листопад
Дрібні виробники не задоволені правилами, що зумовлені вимогами асоціації з ЄС: правилами маркування, реєстрації адреси потужностей виробництва, вимогами запроваджувати принципи НАССР* (система забезпечення якості продукції). Це вимагає значних витрат і ускладнює шлях продукції до покупця. Про це у інтерв’ю GreenPost розповів засновник традиційної поліської пасіки Сергій Щербак.
Загрозу дрібному, традиційному для України, бджільництву (до
ста вуликів) складають й вкрай низькі закупівельні ціни.
«Пасічники просто не зможуть працювати в умовах неокупності витрат. Ціна скупки у серпні була $1,24 за кг (соняшниковий мед – іншого не здають), зараз взагалі купують по $1 кг. Аби традиційне бджільництво вижило, потрібна підтримка держави»,
– вважає бджоляр.
На думку пасічника, держава має популяризувати мед та бджолопродукти як корисні та традиційні для України, збільшувати квоти для українського меду в ЄС, стимулювати розвиток навчання операторів ринку – від бджолярів до керівників кооперативів та роздрібної торгівлі.
*Довідка. НАССР – система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок, для забезпечення безпеки харчових продуктів. Це всесвітньо визнаний системний та превентивний підхід, який визначає в продуктах біологічні, хімічні та фізичні небезпеки.
- Пасічників і бджіл врятують кооперативи – експерт
- Низькі закупівельні ціни на мед «вбивають» дикі луки і степи
- Дешевше цукру: чому занижують ціну на мед та як не купити підробку