Пандемія на підході: ВООЗ бʼє на сполох через поширення пташиного грипу H5N1
Тепер він дістався до людей, які заражаються від тварин.
Спалах розпочався ще 2020 року, тоді загинули десятки мільйонів домашніх птахів. Вірус також поширився на наземних і морських ссавців. До цього списку минулого місяця долучилися корови та кози, які раніше мали імунітет.
Тепер він дістався до людей, які заражаються від тварин. Станом на 1 квітня зареєстровано 463 смерті від 889 випадків захворювання людей у 23 країнах: рівень летальності становить 52%. Але медики частково заспокоюють тим, що поки не існує доказів, що цей грип поширюється від людини до людини.
Грип птиці – це гостре високозаразне вірусне захворювання, яке характеризується пригніченням, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту. У результаті захворювання птахи гинуть.
Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками та природним резервуаром інфекції.
Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір'я. Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал (господарі), комахи, пухоїди, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.
Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Вірусоносійство у птахів, які перехворіли, триває 2-3 місяці та більше.
Інкубаційний період триває 1-7 днів. У окремих випадках - від декількох годин до 7 діб і більше.
Більше новин читайте на GreenPost.