Догори
Дати відгук

П’ять продуктів, які дозволять легко протистояти стресу

Лікарі переконані, що протистояти втомі від негативних «карантинних» новин можна не лише вживаючи пігулки, а й внісши певні корективи у раціон харчування

3 хв на прочитання16 Березня 2020, 18:16
pixabay pixabay
Поділитись:

Стрес та втома від негативних «карантинних» новин останніх тижнів стали супутниками українців.  Але лікарі переконані, що протистояти цим явищам можна не лише вживаючи пігулки, а й внісши певні корективи у раціон харчування.  Тож замість чіпсів, печива та газованих напоїв  GreenPost склав список продуктів, які варто додати до антистресового продуктового кошика. Тим більше, що ресторани та кафе в Україні з завтра буде офіційно закрито, тож думати що їсти доведеться все одно.

Чорний шоколад

pixabay

Фахівці з Університету Лома Лінда розповіли, що шоколад з вмістом какао 70% (решта 30% - органічний тростинний цукор) зменшує стрес і запалення, покращує пам'ять і імунітет. Дослідження проводились протягом 15 останніх років на різних вікових категоріях споживачів.  Та найголовніше, він виводить з організму гормони стресу – кортизол і катехоламіни. Завдяки цьому споживання цього шоколаду суттєво зменшує стресові реакції.

Горіхи

pixabay

Горіхи містять магній, цинк, вітаміни групи В і жирні кислоти омега-3, які необхідні втомленому від хронічного перенапруження організму. До того ж, балансують рівень цукру в крові, знижують потяг до солодкого, регулюють апетит і стимулюють обмін речовин.  Приміром, вітамін Е, який міститься у мигдалі, знижує емоційне напруження і налаштовує на спокій. Тому жменька горішків на відмінно допоможуть боротися з наслідками стресу.

Ягоди

pixabay

Замість калорійних десертів чи  перекусів бутербродами можна їсти ягоди. Малина, полуниця, ожина та чорниця – це оптимальний набір вітамінів із низьким вмістом калорій. Антиоксиданти, що містяться у ягодах допомагають запобігти старінню, викликане хронічним стресом. Крім того, вони  стримують різкі скачки цукру в крові, зменшуючи потяг до солодкого в перервах між прийомами їжі. Непоганий ягідний вибір – це журавлина.  У ній містяться вітаміни А, К, Е, групи B і рекордна кількість аскорбінової кислоти, яка знижує рівень гормону стресу. А також підвищує настрій і нормалізує загальний психо-фізичний стан, а також сприятливо впливає на роботу судин і знижує рівень “поганого” холестерину.

Риба

pixabay

Споживання жирної риби, на зразок лососю, суттєво покращить ваш настрій. Зокрема, цей види риби багатий на омега -3 жирні кислоти і є натуральним підсилювачем настрою. Також лосось — це відмінне джерело вітаміну D для підвищення настрою і боротьби зі стресом. Як правило, його нестача в холодну пору року і сприяє безпричинній дратівливості людей.

Часник

Pixabay

Часник — це не тільки захист від лихих сил, а й  має потужні антибактеріальні, противірусні та протигрибкові властивості, які допомагають підтримувати імунну систему в періоди стресу. Він також знижує запалення суглобів, яке зростає на тлі стресів. Тому регулярно вживайте борщ з часничком, і живіть без стресу.

Нагадаємо, з 12 березня по 3 квітня в Україні введено карантин. В Україні зареєстровано п'ять випадків захворювання на коронавірус. Загалом у лабораторії Центру громадського здоров’я України провели більш ніж 500 тестів на COVID-19.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Кінець залежності? "Метафон" підкорює соцмережі. Фото Metaphone
Американський стартап випустив "метафон" – іграшку для боротьби з залежністю від смартфонів
2 хв на прочитання30 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Сімейна медицина в Україні між служінням і комерціалізацією: чи є вихід?
4 хв на прочитанняВчора
Робота мобільної клініки в прифронтових українських селах. Фото: Dignitas Ukraine
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами: в Україні зростає захворюваність
3 хв на прочитанняВчора
Зміна клімату загрожує вагітним жінкам — екстремальна спека підвищує ризик передчасних пологів
2 хв на прочитанняВчора
Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
2 хв на прочитання18 Травня 2025
У Німеччині пасажирський літак опинився без керування на висоті 10 тисяч метрів
1 хв на прочитання18 Травня 2025