ОВК "Лесині джерела" першою запустила реформу гідротехмеліорації на Поліссі

2 хв на прочитання20 Серпня 2024, 12:27
ФОТО: Полив, осушення земель / Мінагрополітики

В Україні у зоні осушення вже створено 8 організацій водокористувачів, першою на Поліссі стала ОВК "Лесині джерела".

Першою організацією, яка в Україні долучилася до реформи гідротехнічної меліорації в зоні осушення стала ОВК "Лесині джерела" на Житомирщині. Рішенням доєднатися до реформи вона відкрила шлях до відновлення використання осушуваних земель в Україні. Повідомили У Міністерстві аграрної політики та продовольства. 

Розгалужена сітка меліоративних каналів Житомирщини використовувалася як осушувальна меліоративна система. Регіон знаходиться на другому місці в Україні за площею осушення – 425,4 тис. га, після Львівщини.

ОВК "Лесині джерела" була створена торік фермерським господарством "Аделаїда". Його основна спеціалізація – вирощування картоплі. До 24 лютого 2022 року господарство мало дві філії у Херсонській та Житомирській областях по 2800 га землі. Через ситуацію в країні господарство переїхало на Житомирщину. І якщо на Херсонщині треба було дбати про додатковий полив полів, на Житомирщині - про осушення, уточнили у відомстві.

"До 2022 року ми не розглядали нашу Житомирську філію, як перспективне "картопляне підприємство", оскільки там не було гідротехнічної меліорації. Ми постійно втрачали врожаї через зимово-весняні вимочки та систематичну посуху влітку і восени. Щосезонно під вимочками було 7-10% оброблюваних земель, а це 200-290 га. Ми вирішили змінити традиційний вектор руху використання меліоративних систем в області зі сторони осушення у сторону додаткового зрошення. І це було правильне рішення, яке дало результат – нам вдалося збільшити врожайність на 20-25%", – розповіла керівниця ОВК «Лесині джерела» Олеся Точицька.

За її словами, маючи херсонський досвід відновлення зрошення, ОВК розпочало нову сторінку в історії використання меліоративних систем Житомирщини. У межах Теснівської осушувальної системи розчистили меліоративні канали, відновили гідротехнічні споруди, встановили дощувальні машини. Це дозволило зрошувати 270 га землі.

Цьогоріч ОВК "Лесині джерела" стали субгрантером Програми USAID АГРО. У межах проєкту планується закупівля техніки для збільшення площ зрошення та реконструкція Теснівської меліоративної мережі.

Загалом в Україні є майже 3,3 млн га осушуваних земель. Вони знаходяться у 19-ти областях, переважно на Поліссі та у західних регіонах країни.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: