Ловля коропа – це мистецтво, яке підкоряється лише тим, хто досконало володіє його секретами. Щоб підвищити свої шанси на успіх і похизуватися трофейним екземпляром, рибалці варто врахувати декілька важливих моментів, зокрема ретельно обрати час і місце для ловлі:
Тепла погода і висока температура води накладають свій відбиток і на смакові уподобання коропа (сазана). Його ловля влітку ускладнюється тим, що риба активно переміщується практично по всій акваторії водойми. Утримати її в конкретній точці може лише хороше підгодовування. А смакуватиме коропу (сазану) переважно кукурудза, перловка, пшоно, інші зернові, горох, тигровий горіх, варена картопля, тісто, хліб, бойли, пелетси (фруктових, ягідних і солодких смаків) та ін.
Водночас для кращого клювання слід підгодовувати місце лову. Професійні рибалки відправляються ловити коропа (сазана) одразу на декілька днів. Така тривала риболовля дає можливість добре підгодувати рибу. Ловити коропа (сазана) влітку можна з використанням різних варіантів оснащення, з яких найпопулярнішими є коропові та фідерні вудилища, оснащені силовими котушками, болонські та махові поплавкові вудки, різні типи донок, інші дозволені снасті.
При цьому найбільш продуктивний варіант для літа – це ловля коропа (сазана) на коропове вудилище. Ця снасть є доволі міцною та дозволяє не тільки робити дальній закид, але й застосовувати «легку» непомітну оснастку, використовувати ковзне грузило, яке при клюванні не створює опору та точно доставить прикормку у місце лову за допомогою годівниці.
Домогтися гарного улову і стабільного кльову можна лише знаючи про те, якої тактики лову слід дотримуватися.
Рекомендується загодовувати одразу кілька перспективних точок на водоймі. Робити це необхідно з тієї причини, що влітку короп (сазан) активно переміщується і вгадати, де він буде у момент лову вкрай складно. Прикормка не повинна бути ситною, найкраще, щоб на 50-60% вона складалася з дрібних фракцій і «пилких» інгредієнтів. Застосовувати більш поживну прикормку можна лише напередодні риболовлі, підгодовуючи місце на водоймі приблизно за добу до лову.
Найкраще всі принади обробляти ароматизаторами, дипами і спеціальними спреями. Вони не тільки посилять смакові якості насадок, але і зроблять їх більш привабливими і помітними для риби. Адже у теплій воді запахи поширюються дуже швидко. Головне – не забувати про дозування і не перетворювати всю цю справу в «асорті», оскільки змішування різних ароматів може, навпаки, злякати коропа (сазана). Перевагу можна надавати таким ароматам, як ваніль, мед, карамель, шоколад, тутті-фрутті, групі фруктових ароматів (ананас, полуниця, слива тощо).
Вибираючи місце на водоймі, звертайте увагу на напрям і силу вітру та, у разі наявності, на течію. Намагайтеся ловити трохи далі від загодованого місця у бік течії або вітру, у зв’язку з тим, що корм буде зноситися цими явищами природи, залучаючи за собою і рибу.
Більше новин читайте на GreenPost.