Догори
Дати відгук

Опіки стравоходу й осліплі очі: як тестують ліки й косметику на тваринах

Для більшості тварин, які потрапили до тестувальної лабораторії, це означає одне: болісну й невідворотну смерть

1 хв на прочитання14 Грудня 2020, 14:22
Фото: 112 Україна Фото: 112 Україна
Поділитись:

Тестування ліків чи, на перший погляд, безневинних кремів для рук перетворюється для тварин у справжнє катування. Про методи, за допомогою яких усю цю "хімію" випробовують на тваринах розповіли зоозахисники ГО UAnimals на сторінці у Faсebook.

Щоб визначити, наскільки ядучою є речовина, тварин змушують перетравлювати різні, часто неїстівні предмети на кшталт помади. Щоб змусити кролика з'їсти неїстівну для нього речовину, тварину годують або через рот, або через спеціальну трубку в горлі.

Для тесту Драйзера на перевірку подразнювальних властивостей речовин тварин знерухомлюють та крапають їм в очі різні рідини. Як наслідок — сильне подразнення, внутрішньоочні кровотечі й сліпота. 

Тест LD50 на визначення дози речовини вбиває половину піддослідних тварин. Інша половина залишається скаліченими. Адже його суть в тому, щоб насильно ввести піддослідним той чи інший продукт  у величезних кількостях і в такий спосіб, у який людина ніколи його не використовує. 

Як ми інформували раніше, зараз активно поширюються заклики зоозахисників проти тестування на тваринах, фішкою багатьох косметичних засобів стає так званий «кролик», що вказує на відсутність цього етапу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.