Оновлення електромереж в повному обсязі поки що неможливо — ЄБА

2 хв на прочитання01 Вересня 2020, 11:21
ФОТО: pixabay

Для того, щоб покрити необхідний об’єм інвестицій Регулятор має переглянути параметри стимулюючого тарифу.

Параметри RAB-регулювання від регулятора не дозволять залучати інвестиції в оновлення мереж в необхідному об’ємі для скорочення відключення електропостачання та втрат електроенергії, а також покращення умов приєднання нових користувачів до мереж.

В Європейській Бізнес Асоціації зазначили, що минулого тижня Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг прийняла і затвердила методику щодо стимулюючого тарифоутворення для операторів систем розподілу (RAB-регулювання).  Методика передбачає ставку доходності 16,74% на «нову» базу активів та ставку доходності 3% на "стару" базу активів. 50% коштів, які є доходами на стару базу активів, обов’язково мають бути реінвестовані у модернізацію мереж операторів систем розподілу.

В Асоціації заявили, що за підрахунками експертів ринку, прийняті параметри RAB-регулювання дозволять залучати 470 дол в 1 км електромереж. В той час як потреба в середньому оцінюється в 1200 дол/км. Для того, щоб покрити необхідний об’єм інвестицій Регулятор має переглянути параметри стимулюючого тарифу.

"На нашу думку, недостаток інвестицій ставить під загрозу виконання в повному об’ємі задач, що стоять перед реформою тарифоутворення: інвестування в розвиток і оновлення інфраструктури електромереж, виконання вимог Регулятора зі скорочення SAIDI та втрат в електромережах, покращення умов приєднання, що має значення для міжнародного рейтингу Doing Business. Тож дякуємо за крок в напрямку стимулюючого тарифоутворення, водночас, сподіваємось, все ж прийняті параметри буде розширено", - зазначили в ЄБА.

В Бізнес Асоціації також підкреслили, що прийняття стимулюючого тарифоотуворення є важливим кроком для розвитку електромережевої інфраструктури, покращення якості послуги електрозабезпечення, збільшення інвестиційної привабливості українського бізнесу через здешевлення підключення до електромереж.

Як відомо, українська електроенергія – знову найдорожча у Європі.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: