Догори
Дати відгук

Українська електроенергія – знову найдорожча у Європі

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 16:24
Image by analogicus from Pixabay Image by analogicus from Pixabay
Поділитись:

Ціна електроенергії на Ринку на добу наперед (РДН) в Об’єднаній енергосистемі України за серпень виросла на 8,5%. Про це йдеться в офіційній інформації від ДП «Оператор ринку», повідомляють Наші Гроші.

Ціна електроенергії на РДН склала 1 298 грн/МВт*год. При цьому в Бурштинському енергоострові ціна за місяць знизилася на 1,5% до 1 658 грн/МВт*год.

За  даними Єврокомісії щодо ринків електроенергії, на спотовому ринку (в тому числі і на РДН) Бурштинського енергоострову середня ціна електроенергії в першому кварталі 2020 року була найвищою у Європі і становила 52,9 євро за МВт*год.

Для решти України (Об’єднана енергетична система) ціна становила 46,9 євро — це третє місце в Європі за дорожнечею. Між цими двома українськими показниками - Греція із ціною 50,4 євро за МВт*год.

Cередня ціна у Євросоюзі становила 33,5 євро за МВт*год, що на 40% менше середньої ціни в ОЕС України і майже на 60% нижче ціни Бурштинського енергоострову.

В сусідній Румунії ціна на електроенергію на спотовому ринку була на 13% дешевшою від України, в Словаччині дешевшою на 40%, у Польщі - на понад 15%.

Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/МВт.год) та Швеції (17 євро/МВт.год).

Як видно з цих показників, найдешевша ціна на електроенергію у країнах з найвищим рівнем життя і, відповідно, з найвищими цінами на більшість інших продуктів. Тому варто зауважити, що одним з ключових факторів здешевлення електроенергії є перехід на відновлювальні джерела. 

Дорожчою електроенергія виявилась якраз у тих країнах, що орієнтуються на вугілля.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго