Окупований Донбас опинився на межі екологічної катастрофи

1 хв на прочитання12 Лютого 2021, 11:30
Через затоплену шахту "Юнком" на Донбасі може статися ядерна катастрофа

За своїми наслідками екологічне лихо на окупованій Донеччині може стати потужнішим і небезпечнішим за Чорнобильську катастрофу.

Через радіоактивні відходи окупований російськими військами Донбас уже впритул наблизився до екологічно катастрофи, яка може перевершити Чорнобильську. Про це під час виступу у Раді безпеки ООН заявив глава Української делегації для участі в ТКГ Леонід Кравчук.

За словами першого президента України, найбільша небезпека йде від шахти «Юний комунар» у місті Бунге поблизу Єнакієвого на Донеччині. У 1979 році у цій шахті під час експерименту здійснили ядерний вибух.

Увесь час, поки місто перебувало на підконтрольній ЗСУ території, зі старої шахти регулярно викачували радіоактивну воду, щоб вона не потрапляла в ґрунт та не отруювала ґрунтові води. Що відбувається з шахтою з 2014 року після російської окупації — невідомо.

«Після вибуху в шахті утворилася радіоактивна порожнина, з якої постійно відкачували воду, щоб радіація не потрапляла на поверхню й у ґрунтові води. Майже три роки тому окупаційна адміністрація припинила відкачування підземних вод, і радіація вже проникає в горизонти питної води», — сказав Кравчук.

Перший президент України наголосив, що ситуація також ускладнюється неможливістю для ядерних та екологічних експертів не лише особисто оглянути шахту, але й отримати будь-яку певну інформацію про її стан. 

Як стало відомо раніше, міста на Донбасі можуть піти під воду. Про це попереджають українські вчені та наводять приклад страшних наслідків після консервації шахт, що відбулися в 90-х роках.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: