Догори
Дати відгук

Через сепаратистів на Донбасі буде екологічна катастрофа гірша за Чорнобильську (відео)

Екологи б'ють на сполох

2 хв на прочитання20 Листопада 2020, 19:35
Поділитись:

Міста на Донбасі можуть піти під воду. Про це попереджають українські вчені та приводять в приклад страшні наслідки після консервації шахт, що відбулися в 90-х роках. Про це заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. Повідомляє "Апостроф TV".

"Були тисячі гектарів родючих земель затоплено засоленими шахтними водами, були зруйновані будівлі в Луганській і Донецькій областях. Цілі населені пункти припинили своє існування", – розповіла вона.

Зараз до подібних наслідків призведуть затоплення блоку шахт "Золоте" і "Торецкуголь" бойовиками.

"Ухил йде в нашу сторону. Це означає, що затоплення шахт на окупованій території призводить до затоплення шахт, що працюють на нашій території зараз. І відкачувати нескінченно воду, яка прибуває – це нелогічно. Це є загрозою для навколишнього середовища", - зазначила Тимочко.

Еколог повідомила, що під водою можуть опинитися великі міста.

"Це величезні міста, той же Торецьк може потонути в цій засоленої шахтній воді, і це дуже швидка перспектива. Збитки від впливу на навколишнє середовище можуть вимірюватися не лише бюджетом України, але і більш грандіозними сумами", – говорить вона.

Водночас директор Стратегічної групи "Софія" Андрій Єрмолаєв повідомив, що масштаби екологічної катастрофи в Донецькій і Луганській областях представляють для України велику загрозу, ніж аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

"Це вже стосується всіх (екологічна катастрофа на Донбасі), це стосується континентів в широкому сенсі, тому є загроза під назвою" Донбас — Чорнобиль 2.0", - сказав він.

Тим часом в Одесі люди знесли незаконний паркан та побилися з тітушками за зелену зону біля свого дому (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко