«Одна на мільйон»: у США хлопчик виявив у своєму саду надзвичайно рідкісну цикаду з блакитними очима (ФОТО)

2 хв на прочитання31 Травня 2024, 14:16
Блакитноока цикада. Фото: Деніел Ле, Музей природної історії імені Філда

Науковці Музею природної історії спробують секвенувати її ДНК.

Чотирирічний Джек Бейлі з передмістя Чикаго (штат Іллінойс, США) знайшов у своєму саду блакитнооку цикаду. Незвичайну комаху передали Музею природної історії імені Філда в Чикаго, повідомляється в релізі установи.

Цей екземпляр, самиця Magicicada cassini, є першою блакитноокою цикадою, яка коли-небудь поповнювала колекцію цикад Польового музею, що налічує понад сто років.

Цикади, що мільярдами з'являються цієї весни у штаті, мають яскраві оранжево-червоні очі — всі, окрім кількох особливо цінних особин. Рідкісна мутація, яку експерти називають «однією на мільйон», призводить до того, що зазвичай червоні очі цикад стають сірувато-блакитними.

«Ці рідкісні виплоди комах завжди безплідні і не можуть мати потомства, тому вони залишаються такими рідкісними», — розповідає Джим Лаудерман, асистент із колекцій Музею природної історії.

Чотирирічний Джек знайшов цикаду на подвір'ї. Його 14-річна сестра Керолайн помітила її блакитні очі і показала матері, Греті Бейлі. Не усвідомлюючи, наскільки комаха рідкісна, сім'я випустила цикаду назад на подвір'я, зробивши кілька фото.

«Розповівши про це родині, ми дізналися, наскільки вони рідкісні, і картали себе за те, що не залишили її собі», — розповіла Грета Бейлі.

Того ж вечора Керолайн та її сестра-близнючка Еддісон вийшли на вулицю з ліхтариками, і Еддісон змогла знайти її знову.

Оскільки один із членів сім'ї Грети є давнім другом одного з працівників Музею природної історії, то він допоміг Бейлі зв'язатися з командою дослідників комах. Грета і Джек принесли цикаду до музею, щоби передати її до колекції.

Блакитноока цикада. Фото: Деніел Ле, Музей природної історії імені Філда

Відтоді цикада померла — вони мають дуже коротку тривалість життя.

Цикаду буде додано до закулісних колекцій комах музею, які слугують бібліотекою життя на землі для науковців з усього світу, які хочуть дізнатися про те, що, де і коли жило. Оскільки блакитноокі цикади дуже рідкісні, науковці Музею природної історії спробують секвенувати їхню ДНК, аби потенційно дізнатися більше про гени, які відповідають за блакитні очі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: