Мікрохвильові пічки вже давно стали незмінним приладом на українських кухнях. У них легко розігріти будь-що, проте не кожен продукт дозволено класти до мікрохвильовки. Що не варто гріти в мікрохвильовці – читайте у статті.
Мікрохвильовку вважають універсальною пічкою, яка за допомогою спеціальних хвиль може підігріти продукти чи страви. Та не всі продукти добре реагують на мікрохвильовку – багато з них може зіпсуватися та навіть пошкодити мікрохвильову піч, повідомляє 24 канал.
Яйця категорично не можна гріти чи готувати у мікрохвильовій печі – білки та протеїни не дуже вдало реагують на хвилі пічки та вивільняють токсини, які можуть загрожувати здоров’ю людини. Крім того, яйця можуть вибухнути – як у мікрохвильовці, так і поза нею.
Будь-яку свіжу зелень не можна гріти у мікрохвильовці насамперед через те, що усі корисні компоненти цього продукту буде втрачено. Також, гріючи зелень у печі, людина ризикує отримати велику кількість нітратів від грітої зелені та заробити отруєння чи розлад шлунку.
Цей овоч, так само як і зелень, втрачає колосальну кількість корисних речовин, вітамінів та мікроелементів – людина, яка споживає розігріте в мікрохвильовці броколі, отримує лише 3% поживних речовин, які до того містилися в овочі.
Під дією мікрохвильового опромінення молоко втрачає корисні біфідобактерії, які необхідні для травлення. Людина, яка п’є розігріте молоко, може отримати розлад шлунку – і не тільки тому, що молоко полишилося без біфідобактерій, а ще й тому, що в мікрохвильовці вся молочна продукція згортається та скисає.
Білкові продукти – свинину, яловичину, курку й інше м’ясо не варто розігрівати у мікрохвильовці. Структура м’яса змінюється, і в продукті підвищується кількість канцерогенів, які згубно впливають на людський організм. Так людина, яка їсть розігріте м’ясо з мікрохвильовки, може отримати розлад шлунку.
Після того, як картопля опиняється в мікрохвильовці, вона буде набагато важче засвоюватися організмом. Через те, що крохмаль в картоплі під впливом хвиль пічки розпадається, він призводить до накопичення жирів в організмі. Тож гріти картоплю в мікрохвильовці не рекомендують.
Під час нагрівання у мікрохвильовці гострий перець випаровує свою пекучу речовину, яка буде концентруватися всередині мікрохвильовки. Тож людина, яка відкриє мікрохвильовку, імовірно, може отримати опік дихальних шляхів.
Виноград вже став зіркою відео, на яких люди ламають мікрохвильовки за допомогою однієї ягоди. Річ у тім, що шкірка винограду має речовини, які відбивають хвилі пічки – відтак, отримуючи неочікувану дозу мікрохвиль, піч ламається або загоряється.