Регламент був розроблений, як відповідь на зростаючу кількість відходів паковання в ЄС та покликаний сприяти створенню та масштабуванню систем повторного використання, заборони деяких видів пластику та мінімізації паковання. Про це ідеться у повідомленні Zero Waste Alliance Ukraine.
Що змінює Регламент? Вводиться заборона на:
Встановлюється обмеження на розмір коробки, в якій надходять онлайн покупки.
Сектор HoReCa зобов’язується приймати тару (горнятко, ланч-бокс) на винос від клієнтів. Це повинно бути не дорожче і на не менш вигідних умовах, ніж одноразове пакування.
Сектор HoReCa зобов’язується пропонувати клієнтам можливість отримати їжу/напої на винос у багаторазовому пакуванні.
Депозитно-поворотні системи:
Держави-члени повинні створити системи збору та повернення пластикових пляшок і металевих бляшанок для переробки.
До 2029 року держави-члени повинні будуть створити системи збору та повернення пластикових пляшок і металевих бляшанок, за винятком випадків, коли їм вдасться окремо зібрати 90% такого паковання в інший спосіб.
Виробники повинні будуть включати мінімальну кількість переробленої пластикової сировини у своє пластикове паковання.
Заборона на використання PFAS у пакованні, що контактує з харчовими продуктами. PFAS - це так звані "вічні хімікати", які широко використовуються в паперовій упаковці, що контактує з харчовими продуктами.
Це далеко не повний список нововведень, проте вкрай важливий, щоб помітити наскільки важливо відразу приймати законодавство, в якому будуть враховані перші щаблі ієрархії відходів, а саме запобігання та повторне використання.
Більше новин читайте на GreenPost.