Як йдеться у повідомленні Урядового порталу, 18 лютого 2020 року країни-члени ЄС схвалили пропозицію Комісії знизити граничні допустимі залишкові межі (МДНЗР) хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в продуктах харчування та кормах до найнижчого рівня, що може бути виміряно аналітичними лабораторіями.
Відомо, що до числа найпоширеніших препаратів з діючою речовиною хлорпирифосом в Україні належать: Нурелл Д (Corteva Agriscience), Пірінекс Супер (ADAMA), Ріфос (Agrosfera), Кілер (Трастчем Ко. Лтд.) та інші.
Нові знижені МДНЗР застосовуватимуться приблизно з жовтня 2020 року як для продуктів харчування, вироблених в ЄС, так і для імпортованих.
Очікується, що в законодавстві ЄС буде встановлено нижчу межу або найнижчу межу аналітичного визначення (LOD), яка становить 0,01 мг/кг. Будь-який залишок понад 0,01 мг/кг вважатиметься недотриманням заборони.
Регламенти застосовуються безпосередньо і повинні бути виконані негайно щодо законодавства, у країнах-членах ЄС. Хоча зобов’язання щодо дозволу та реєстрації не поширюються безпосередньо на Україну, очікується, що заборона лля цих речовин (0,01 мг/кг) застосовуватимуться до імпорту з третіх країн, таких як Україна, з жовтня 2020 року. І це може обмежити експорт до країн ЄС сільськогосподарської продукції.
Довідково:
Хлорпірифос учистому вигляді це біла кристалічна речовина. Застосовується в якості контактного інсектициду широкого спектру дії проти сисних і гризучих комах на люцерні, цитрусових, бавовнику, плодових та інших культурах.
Сьогодні препарати на основі хлорпирифос дозволені до застосування проти гризучих і сисних шкідників цукрових буряків (блішки, листова попелиця, лучний метелик, звичайний буряковий довгоносик, совки, крихти, щитоноски, мертвоїди), яблуні (плодожерки, листовійки, молі, щитівки, попелиці, кліщі ); винограду (гніздовий листовертка); люцерни (жук фітономус); пасовищ і дикої рослинності (нестадних саранчових).
Препарати, що мають в своїй основі хлорпирифос і циперметрин використовуються проти хлібної жужелиці на озимій пшениці; плодожерки, листовійки, попелиці, кліщі, молі на яблунях; саранових на пасовищах і дикої рослинності.