Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко.
Нова онкотерапія скоротить час перебування пацієнтів у лікарні з двох з половиною годин до п’яти хвилин. Процедуру Phesgo поширює по території Англії Національна служба охорони здоров’я (NHS). Її пропонують хворим, що проходять хімієтерапію одного з поширених різновидів раку молочної залози, інформує sundries.com.ua.
HER2 – трансмембранний білок, який бере участь у передачі сигналів, керуючих нормальним ростом і диференціюванням клітин. У разі порушення його експресії може початися злоякісна трансформація клітин. В такому випадку підвищується агресивність раку грудей, і пацієнтам призначають анти-HER2, терапію моноклональними антитілами.
Phesgo – це суміш препаратів пертузумаб і трастузумаб, антитіл, які раніше застосовувалися в якості окремих внутрішньовенних засобів для лікування всіх стадій HER2-позитивного раку молочної залози в комбінації з хімієтерапією. Процедура займає не більше п’яти хвилин, а не дві з половиною години, як у випадку двох крапельниць.
На думку директора благодійного фонду Breast Cancer Now, Деліта Моргана, регулятор Phesgo, це «фантастична новина» для тисяч жінок, які зможуть скористатися більш швидким і щадним методом. Щорічно цю процедуру можуть пройти 3600 пацієнтів країни.
За словами представників NHS Великобританії, ін’єкція препарату Phesgo істотно знижує ризик інфекції серед ракових пацієнтів, оскільки їм не доведеться затримуватися в лікарні понад потрібного часу.
До слова, медики пояснили, чому навесні частішають головні болі, і як цього уникнути.