Норвегія потерпає від напливу туристів: ось у чому справа

2 хв на прочитання8 годин тому
Фото: 68north.com

Мільйони відвідувачів шукають прохолоди, але залишають по собі гори сміття. Чи врятує ситуацію туристичний збір?

Останніми роками Норвегія стає дедалі популярнішим напрямком для літнього відпочинку, приваблюючи туристів з усього світу, зокрема й з Європи. Вони їдуть у пошуках «прохолодного» відпочинку на тлі аномальної спеки на півдні континенту. Проте зростання туристичного потоку починає викликати роздратування серед місцевого населення, яке стикається зі значними проблемами, пов'язаними з напливом відвідувачів.

Про це розповіла 55-річна мешканка Лофотенських островів К'єрсті Делп в інтерв'ю німецькому телеканалу NDR. Вона зазначила, що багато туристів приїжджають з наметами чи на старих автодімках без туалету, залишаючи відходи просто на природі.

«Влітку, коли тепло, такий запах не приносить задоволення», — підкреслила жінка.

Норвегія роками активно працювала над залученням туристів, і ця стратегія виявилася успішною. Лише на Лофотенах минулого року в готелях зупинилися майже 724 тис. осіб, а кількість бронювань приватного житла зросла більш ніж на 50 %. Проте витрати, пов'язані з обслуговуванням такого напливу туристів, лягають на місцеві громади. Зокрема це стосується вивезення сміття.

«Ми б воліли направити ці гроші на школи й охорону здоров'я, а не на туристів», — заявив мер комуни Флакстад Ейнар Беньямінсен.

У відповідь на цю ситуацію у червні парламент Норвегії проголосував за запровадження туристичного збору. Тепер регіони, які найбільше постраждали від туризму, зможуть стягувати з подорожувальників по кілька євро на день. Це рішення покликане компенсувати частину витрат, пов'язаних з інфраструктурою й утилізацією відходів, а також забезпечити сталий розвиток туризму в країні.

Зростання популярності скандинавських країн для відпочинку, так званий «кулкейшн» (від англ. cool — «прохолодний» + vacation — «відпустка»), став помітним трендом серед європейських туроператорів в останні роки. Цей феномен значною мірою пов'язаний зі зміною клімату й аномальною спекою, що охоплює Південну Європу, змушуючи туристів шукати комфортніші умови для літнього відпочинку.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: