Існують різні способи розбору оселедця, Смакота ділиться одним з них. Кожна господиня хоч раз у житті зустрічалася з необхідністю очистити і розібрати оселедець. Однак, у багатьох цей процес займає дуже багато нервів та часу. Причому для деяких з них це завдання після першого разу стає непосильним, і вони просто відмовляються мати справу з оселедцем, позбавляючи себе дуже багатьох смачних страв. Існує кілька способів, ми розглянемо найефективніші і швидкі, які дозволять розібрати рибу за лічені хвилини.
Що нам буде потрібно:
Насамперед нам потрібен оселедець, краще, звичайно, слабосолений і свіжий. Кладемо рибу на обробну дошку і відрізаємо голову.
Хочеться застерегти любителів обробляти оселедець на газетці. Ви тільки уявіть собі, скільки отруйних речовин, важких металів вбирає в себе риба за цей час. Якщо не хочете обробляти на дошці, візьміть паперові рушники і відходи в них зручно потім загортати, подумайте про своє здоров'я і здоров'я своїх близьких. Тепер відрізаємо хвіст.
Беремо оселедець за верхній плавник і ножем відрізаємо його. Кладемо тушку риби спинкою до себе, запускаємо ніж в черевце і акуратно розрізаємо, починаючи різати від хвоста.
Тепер можна легко видалити нутрощі, витягнувши їх ножем. Не забудьте зрізати нижні плавники з черевця риби. Це зручно робити поклавши її на бік і відрізаючи смужки близько половини сантиметра в ширину з усієї довжини черевця, різати треба зсередини, з кожного боку.
Тепер почистіть оселедець всередині від чорної плівки і промийте під холодною (ні в якому разі не під гарячою або теплою) водою, щоб як слід відмити від залишків нутрощів, крові і луски, тільки будьте обережні, не вколіться кістками.
Покладіть оселедець на тарілку спинкою до себе і великим пальцем лівої руки зробіть невелике заглиблення в тому місці, де зрізали верхній плавник і з невеликим зусиллям продовжте його до верхньої частини тушки, рівно по середині, розриваючи шкіру, а потім до нижньої, до самих країв, розділивши спинку (але не всю рибу) на дві акуратні частини і знімаючи кістки від залишків верхнього плавника.
Знову поклавши рибу спинкою (на фотографії видно, що спинка розділена навпіл) до себе, беремо за хвіст і підчепивши край шкірки дуже акуратно тягнемо її, щоб вона не рвалася, а знялася повністю, але якщо порветься - не біда, тільки знімати буде не так зручно. Те ж саме робимо і з іншого боку тушки.
Біля хвоста почніть відокремлювати хребет, відокремте невелику частину м'яса риби, щоб зручно було вхопитися, візьміться за верхню пластинку, а іншу, який поки залишиться з хребтом притисніть вільною рукою до тарілки і з невеликим зусиллям потягуйте вгору, поступальною ходою, трішки потягти і трохи відпускати, щоб кістки встигли вийти з м'якоті, ви побачите, як вони тягнуться і поступово виходять з м'яса риби.
Те ж саме робіть і з іншим шматочком риби, тільки тут треба взятися за хребет, поклавши тушку на тарілку хребтиною вгору, знову тими ж рухами акуратно витягуйте хребет з кістками, поки не звільните тушку від нього повністю. Тепер потрібно вибрати кості, почніть з верхньої частини і повитягуйте всі великі і всі дрібні кістки, які зможете.
Звичайно, добре це все робити людині з хоча б якимось натяком на нігті, але можна скористатися пінцетом, якщо нігті зовсім короткі і вибирати кістки складно. Не забудьте прибрати дрібні кістки зі спинки, там де був плавець, якщо вони там ще залишилися і залишки чорних плівок на внутрішній стороні філе. Тепер вибираємо кістки з хвостової частини філе.
Все, ми впоралися, риба почищена і тепер з отриманого філе можна приготувати багато різних смачних страв.
Можна просто порізати його на шматочки, красиво оформити і подати на стіл (на святковий в тому числі.