Якщо у вас є собака чи кішка, то, напевно, з вами таке траплялося: ви займаєтеся сексом, а в цей час ваш вихованець спостерігає за процесом або навіть намагається взяти в ньому участь, радісно застрибуючи на ліжко. Але чи розуміють тварини, що діється? І чому нам може бути ніяково в такій ситуації? «Дзеркало» поставило ці запитання фахівцям.
Зоопсихолог та кінолог Катерина Кастрицька вважає, що вихованці не розуміють, що господарі займаються сексом. За її словами, для них це просто «дивні, незрозумілі й інколи лякаючі дії». Тому і реакція тварини на те, що відбувається, буває гіпертрофованою.
За словами фахівчині, особливо це виражено у собак, які можуть у цей момент почати гавкати та скиглити, бігати по квартирі чи навіть захищати господиню від нападу. Причому ми говоримо про жінку, тому що найчастіше саме вона опиняється в становищі, з якого, за версією собаки, «треба рятуватися».
«До того ж, собаки орієнтуються на стогін і не завжди розуміють, що вони видаються від задоволення», — зауважує зоопсихолог.
У такому разі тварина може втрутитися, якщо спочатку росла тільки з господинею, а партнер у неї з'явився пізніше. Така поведінка пов'язана у тому числі з бажанням прогнати нову людину, позутися суб'єкта, який незрозумілий і робить дивні дії. З котами це теж буває і з тієї ж причини, проте набагато рідше: вони не так сильно орієнтовані те, що відбувається з господарем, і прив'язані до нього.
«Закриватися від вихованця чи ні — тут як вам комфортніше. Якщо ж ви вирішили залишитися в кімнаті лише з партнером чи партнеркою, то бажано заздалегідь, а не вже в процесі, відправити улюбленця на його місце за допомогою команди. Зробіть це спокійно, без зайвих емоцій, без агресії на адресу тварини», — радить зоопсихолог.
Вона зазначає, що існує певний протокол, аби привчити вихованця (як собаку, так і кота) до його місця. Воно має бути зручним — це головне: не на протязі, не біля опалювальних приладів, не на проході. В ідеалі, щоб із цього місця вихованцю вдавалося оглядати всю кімнату.
Для котів це може бути шафа, комод або висока полиця, тому що вони люблять перебувати на височині. Для собак — килимок або лежанка, яка асоціюватиметься тільки з безпекою та комфортом. Коли місце визначено, необхідно за допомогою позитивного підкріплення, тобто корму, ласощів, показати тварині, що він тепер має свій куточок, умовний якір у квартирі.
«Також ваш вихованець має бути привчений до зачинених дверей. Розвинути в нього вміння бути самому значно простіше, якщо лежанка домашньої тварини буде не у вашій спальні. Крім того, важливо забезпечити вихованцю достатнє інтелектуальне та фізичне навантаження за допомогою ігор. Тоді з великою ймовірністю йому навіть не буде справи, чим ви зайняті одне з одним», — зазначає Кастрицька.
Магістр психології, чиє ім’я не називається з метою його безпеки, який практикує когнітивно-поведінковий підхід, вважає, що відчувати збентеження, коли під час сексу в кімнаті перебуває домашня тварина, цілком нормально. Ба більше, це не свідчить про якісь проблеми з розкутістю.
«На мій погляд, є дві основні причини, чому люди тією чи іншою мірою відчувають дискомфорт у ситуації, коли тварина «спостерігає» їх під час сексу. Перша: стосунки тільки почалися і ви до цього не зустрічались у партнера чи партнерки вдома, де мешкає собака чи кішка. Тоді, вперше прийшовши в гості «подивитися кіно», до загальної незручності та почуття невідомості додасться ще один чинник для збентеження — тварина, звички якої поки що для вас досить непередбачувані», — каже психолог.
Другою причиною, найчастішою, фахівець називає здатність господарів олюднювати своїх вихованців. Це означає, що ми приписуємо їм риси та складні мотиви поведінки, властиві лише людям. Відповідно, і сором, який люди відчувають лише перед собі подібними, поширюється й на свійських тварин.
«Загалом люди вважають за правило, що під час сексу заведено ховатися від стороннього погляду. Однак буває, що у деяких почуття незручності від заняття сексом при вихованці з часом минає. Що також нормально,— Це може статись у разі, якщо секс у вас є досить часто, і домашня тварина при цьому особливо не показує своєї присутності», — каже він.
Більше новин читайте на GreenPost.