Нічний ритуал, який дозволить покращити пам’ять та здоров’я мозку

2 хв на прочитання01 Вересня 2023, 23:50

Він допомагає звести до мінімуму ризик розвитку деменції у похилому віці.

Не секрет, що чим старше ми стаємо, тим більше когнітивних порушень відбувається в нашому мозку, а вони стають фактором ризику розвитку деменції.

Вчені з Центру нейробіології навчання та пам’яті UCI (Каліфорнійський університет, Ірвін) провели дослідження, яке допомогло зрозуміти, що є нічний ритуал, що дозволяє покращити пам’ять та здоров’я мозку.

В експерименті брали участь 43 особи віком від 60 до 85 років. Їх випадково розподілили на дві групи. Люди з першої групи поставили дифузор з ефірною олією біля свого ліжка і використовували її протягом двох годин щоночі протягом півроку, а контрольна група — ні.

Під час дослідження перша група зазнавала впливу семи різних запахів:

На початку та наприкінці дослідження вчені провели нейропсихологічні обстеження, результати яких виявилися приголомшливими.

Було встановлено, що люди похилого віку з першої групи продемонстрували 226-відсоткове поліпшення в тесті на запам’ятовування слів у порівнянні з громадянами, які не використовували дифузор з ефірною олією.

Візуалізація мозку також показала покращення цілісності пов’язаних із пам’яттю шляхів, які зазвичай погіршуються з віком.

За словами вчених, нюх має особливий привілей бути безпосередньо пов’язаним із ланцюгами пам’яті мозку. Збагачення цього почуття може забезпечити ефективний шлях, що не вимагає великих зусиль, до поліпшення здоров’я мозку.

Легкі когнітивні порушення
Легкі когнітивні порушення (MCI) описують проблеми з пам’яттю або мисленням, які є недостатньо серйозними, щоб лікарі діагностували деменцію.

Ознаки MCI:

Людям з легкими когнітивними порушеннями рекомендують відвідувати лікаря чи фахівця кожні 6-12 місяців, щоб слідкувати за станом здоров’я.

За оцінками фахівців, від 10 до 20% людей віком 65 років і старше з MCI перебувають у групі ризику: у них деменція розвивається протягом року.

Медики стверджують, що є способи мінімізувати ризик розвитку деменції. За їхніми словами, здоровий спосіб життя допомагає звести до мінімуму ризик розвитку деменції у похилому віці.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: