Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Незабаром живі рослини замінять електричні лампочки

1 хв на прочитання06 Грудня 2019, 15:13 324
Поділитись:

Архітектор і хімік з Массачусетського технологічного інституту (MIT) працюють над створенням нового джерела розсіяного фонового освітлення приміщень – їм можуть стати живі рослини, повідомляє budport.

Рослини в якості джерела світла можуть бути включені в інженерну інфраструктуру сучасних «зелених» будинків поряд з рішенням по збору сонячної енергії і дощової води, а також автономними системами компостування біологічних відходів.

Вперше рослини, що випромінюють світло, професор хіміко-технологічного факультету MIT Майкл Страно продемонстрував у 2017 році. Такі організми не є генетично модифікованими – в них закачано наночастинки речовини, яка перетворює енергію рослини в світло за тим же принципом, як в природі це роблять світлячки. В результаті такої маніпуляції практично будь-яка рослину можна перетворити в екологічно чисте джерело світла, незалежне від батарейок або від мережі.

Для створення технології на основі результатів експерименту вченому-хіміку була потрібна допомога фахівця в області прогресивної екологічної інфраструктури, і таким партнером стала архітекторка MIT Шейла Кеннеді. Разом вони поставили перед собою завдання перетворення живих рослин в біотехнології, яка змусить людей по-іншому поглянути на озеленення житлових приміщень.

«Перетворити рослини в ще одну лампочку в домі здається правильним рішенням», – пояснює Страно.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.