Догори
Дати відгук

Не вистачає 5 тис підписів: петиція про збільшення штрафів за викинуте сміття потребує підтримки

Розміри штрафів за несанкціоноване поводження зі сміттям є низькими.

2 хв на прочитання28 Грудня 2021, 08:36
Сміття Сміття
Поділитись:

Українці можуть допомогти боротьбі за чисте довкілля та підписати петицію: до завершення збору підписів за збільшення штрафів за викиди сміття для фізичних і юридичних осіб залишилося три дні та 5 тисяч підписів. 

Ідеться про електронну петицію № 22/123836-еп, що оприлюднена 30 вересня, метою якої є збереження природних ресурсів України. Її автором є екоактивіст із Харківщини, організатор екоакції «Чисті Уди» та власник почесної нагороди «За Гідність та Патріотизм» Артем Приходько.

У петиції зазначається, що за даними статистики Міністерства розвитку громад на територій України в 2020 році було виявлено 22,6 тис. несанкціонованих звалищ, що займають площу 0,56 тис. га. На думку автора, це відбувається через те, що велика кількість громадян і великих підприємств ігнорують культуру поводження зі сміттям.

Приходько вважає, що розміри штрафів за несанкціоноване поводження зі сміттям є достатньо низькими, тож кожен громадянин, як і підприємство, можуть їх оплатити. 

У петиції наголошується, що задля збереження екології земельного фонду та водних ресурсів України необхідно ухвалити законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів щодо збільшення розміру штрафів, передбачених за правопорушення у сфері поводження з відходами.

А саме:

Збільшити штрафи за викинуте сміття:

  • у 20 разів для фізичних осіб до 14 450–29 750 грн;
  • в 50 разів для юридичних осіб до 68 000–98 600 грн.

Збільшити розмір штрафів за викиди сміття та промислових відходів або залишків виробництва біля водойм (на відстані 100 м від максимально зареєстрованого рівня водойми під час паводку, або безпосередньо у воду):

  • для фізичних осіб до 17 000–34 000 грн;
  • для юридичних осіб до 136 000–197 200 грн.

Автор ініціативи наголошує, що збільшення розмірів штрафів стало б дієвим важелем впливу на свідомість громадян і послугувало б додатковим джерелом фінансування сфери екології, захисту природних ресурсів і сфери сортування побутових відходів.

Нагадаємо, в Україні є українське ІТ ноу-хау: чат-бот допомагає боротися зі стихійними сміттєзвалищами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.