Догори
Дати відгук

Не треба діставати лебедів з водойм і нести додому: спеціалісти пояснили, чому люди шкодять птахам

Орнітолог пояснив, чому не варто рятувати лебедів взимку.

2 хв на прочитання24 Листопада 2023, 16:27
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Синоптики попереджають про різке похолодання, а люди б’ють на сполох – у нас замерзають птахи. Багато з них переконані, що птахи мали відлетіти далеко на південь, а тим, котрі залишилися  тут, обов’язково потрібна допомога людини. Та чи так це насправді?

Лебеді – кочівні птахи. На відміну від мігруючих, вони не відлітають в теплі краї наприкінці літа – початку осені. Лебеді упродовж холодного сезону переміщуються на значно менші відстані, обираючи водойми, котрі взагалі або частково не замерзають.

Та часто трапляються випадки, коли птахи лишаються зимувати на місцях їхнього гніздування. У такої поведінки можуть бути різні причини, серед яких – сприятливі погодні умови, за яких крига не сковує все водне плесо, лишаючи можливість живитися водоростями та водними рослинами. Самих же морозів лебеді не бояться, оскільки мають доволі великий запас жиру та густе оперення, що дозволяє їм переносити навіть значні холоди. Відтак, головна причина їхньої кочівлі – не низька температура повітря, а пошук харчової бази.

Орнітолог Володимир Новак каже, якщо птахи здорові, то нічого страшного для них у морозах немає. А якщо птахи і гинуть, то лише ті, які вже були хворі, або були носіями вірусу пташиної хвороби.

«Птахів не варто рятувати насильно. Якщо є такі, які даються в руки, то їх можна брати, годувати і навіть обігріти, а якщо птах втікає, і на водоймі ще не замерзла вода, то насильно ловити їх не варто, бо можна ще більше їх покалічити», – застерігає Володимир Олександрович.

Птахів, як і інших представників дикого тваринного світу, потрібно рятувати лише тоді, коли є очевидні ознаки, що вони травмовані або зазнають іншого лиха. Якщо ж хтось упіймає здорового лебедя, який плавав собі водоймою, це може розцінюватися як незаконне вилучення з природного середовища й утримання в невільних умовах. За таке правопорушення в Україні передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Свіжі новини на GreenPost.ua

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.