Не колаборант, а підривник: що робити, якщо окупаційна влада залучила вас до роботи

3 хв на прочитання10 Квітня 2022, 12:14

Яким чином можна прискорити повернення контролю України над своїм населеним пунктом.

Сотні тисяч українців, які залишилися на окупованих територіях, опинилися перед вибором: відмовитися виконувати свою роботу в умовах окупації (але страждатиме мирне населення) або продовжити роботу (і співпрацювати з окупантами, які диктують умови). Центр національного спротиву розповідає, яким чином можна прискорити повернення контролю України над своїм населеним пунктом.

Якщо ви — лікар, фармацевт, медсестра

Візьміть на себе таємний догляд за людьми в русі спротиву.

Використовуйте нібито більше медикаментів та перев’язувального матеріалу, ніж насправді потрібно. Не обліковані залишки ховайте та передавайте членам руху спротиву.

Якщо ви — начальник складу

Найімовірніше, окупанти матимуть за завдання привласнити усі можливі ресурси, тому слід:

Якщо ви — працівник паспортного столу

Існує велика необхідність у виготовленні фальшивих документів для пересування членів руху спротиву окупованою територією, тому слід таємно збирати паспорти, посвідчення й ідентифікаційні коди померлих людей та передавати їх членам руху спротиву.

Якщо ви — працівник поліції

Віддавайте комплекти уніформи членам руху спротиву для легендування їхньої діяльності.

Попереджайте осіб, яких наказано заарештувати.

Під час погоні сумісно з колаборантами та перестрілок проти членів руху спротиву ваша зброя часто «дає осічку», ви «не влучаєте у ціль», «потребуєте перезарядки зброї» тощо.

Якщо під час перестрілки буде хаос, стріляйте по автомобілях власної частини.

Начебто через власну необережність створіть слабкі місця в ланцюгу оточенню членів руху спротиву і допоможіть їм утекти.

За можливості збирайте боєприпаси та зброю, передавайте їх членам руху спротиву.

Якщо ви працюєте водієм в відділку поліції, то маєте можливість допомогти членам руху спротиву пальним та деталями до автомобілів. За можливості створіть таку ситуацію, щоб вони самі викрали ваш автомобіль, аби на вас не впали підозри.

Якщо ви в поліції криміналіст: затирайте сліди, знищуйте речові докази, спрямовуйте окупантів на хибний шлях, за можливості попереджайте підозрюваних.

Якщо ви — священик

Знищуйте списки своєї пастви (якщо є такі). Окупанти можуть ними скористатися для своїх каральних операцій.

Використовуйте свою діяльність, аби морально підкріплювати віру у кінцеву перемогу. Робіть це завуальовано — невідомо, чи будуть агенти окупанта відвідувати ваші заходи для перевірки.

Якщо вашу діяльність заборонили, оберіть собі іншу професію для прикриття, яка вимагає бути часто в дорозі (наприклад, розвозити пошту). Таким чином ви зможете навідувати людей й продовжувати священицьку діяльність.

Якщо ви — вчитель, вихователь у дитсадку

Окупанти не покинуть боротьбу за серця нашої молоді. Окупанти майже відразу проведуть низку заходів, як-от:

Можливими контрзаходами будуть розвиток у молоді критичного мислення і плекання загальнолюдських цінностей (вірність, любов, дружба), сприяння посиленню прив’язаності до сім’ї, плекання почуття належності до своєї територіальної спільноти.

Також ми розповідали, як здійснювати саботаж, якщо вас залучили до окупаційної влади.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: