2 хв на прочитання08 Вересня 2020, 14:01
У Києві виділено 5 місць, потенційно небезпечних для житя через радіоактивні, хімічні відходи та тонни фекалій. Про них розповів голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook.
Він виділив п’ять таких місць:
- Завод «Радикал» – поруч зі станцією метро «Лісова» розташоване закинуте підприємство, яке виробляло хімічну продукцію на весь СРСР. В 1990-ті роки через байдужість керівництва підприємства стався розлив ртуті. Вже десятки років лівобережні райони столиці під загрозою. Отруєння ртуттю провокує численні хвороби. Єдиний вихід – демеркуризація. Приблизна вартість робіт – 1,3 млрд грн, у міського бюджету таких коштів немає. Проблема «Радикалу» має загальнонаціональний масштаб.
- Спецкомбінат «Радон». З 1980-х років сюди звозили радіоактівні відходи з сусідніх областей України. Зараз вони зберігаються на глибині 10 метрів в спеціальних контейнерах. У 1995 році одне зі сховищ залила вода, стався витік небезпечної радіоактивної речовини тритію. А поруч знаходиться живописна місцевість «Феофанія». Сховище в аварійному стані.
- Бортницька станція аерації – давня і одна з найнеприємніших проблем столиці. Вона була розрахована на прийом 3 мільйонів кубометрів фекалій, а вміщує вже 8,5 мільйонів. Можливі наслідки – прорив дамби і розлив відходів у Дніпро. Наразі триває реконструкція станції за кредитні кошти Японії.
- ТЕЦ-5 – викидає в повітря сотні тонн продуктів горіння мазуту. На теплоелектроцентралі немає організованої утилізації попелу і шлакової суміші, які отруюють повітря, внаслідок чого у ньому висока концентрація токсичних речовин.
- Полігон ТПВ №5 – знаходиться неподалік столиці, в селі Підгірці, але несе загрозу для Києва і області. Його небезпека полягає у тому, що утилізовані тут відходи не тільки смердять, а й отруюють ґрунт і підземні води.
Вирішення цих проблем буде прописане в Екологічній стратегії Києва.
Нагадаємо, у столиці запрацює нова система моніторингу якості повітря. У кількох районах Києва до кінця 2020 року мають встановити перші стаціонарні пости для моніторингу якості повітря