Назвали найстрашніші наслідки війни на Донбасі для екології

3 хв на прочитання06 Листопада 2020, 15:08
Фото з відкритих джерел

Від лісових пожеж і до атомної зброї: під час війни довкіллю шкодить все

Лише протягом минулого століття військові конфлікти незворотньо змінили екосистему, а нинішній військовий конфлікт на сході України загрожує екологічною катастрофою.

6 листопада весь світ відзначає Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів.

Дату встановила  Генеральною Асамблеєю ООН у листопаді 2001 року.

Міжнародні експерти кажуть, що за крайні 60 років 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов’язані з експлуатацією природних ресурсів - деревини, алмазів, золота, нафти, родючих чорноземів та дефіцитної води.

GreenPost у цей день згадав, чим зашкодили природі найбільші військові конфлікти минулого та 21 століття. 

Бойові дії шкодять без винятку усім складовим екосистеми: грунтовим і наземним водам, повітрю, грунтам, тваринному та рослинному світу:

До слова, негативні наслідки військових конфліктів у 21 столітті відчула й Україна. У зв'язку із російсько-українською війною Донбас опинився на межі екологічної катастрофи.  

Під час обстрілів проросійських бойовиків було пошкоджено небезпечні промислові об'єкти: Ясиноватський, Авдіївский і Єнакіївський коксохімічні заводи, Єнакіївський металургійний завод, Лисичанський нафтопереробний завод, Донецький казенний завод хімічних виробів, Слов'янська, Луганська і Курахівська теплові електростанції, сєвєродонецький “Азот” і горлівський “Стирол”.

Непоправної шкоди зазнали об'єкти природно-заповідного фонду. Насамперед йдеться про національні парки Святі гори, Меотида, відділення Українського степового заповідника Кальміуське, Крейдяна флора, регіональні ландшафтні парки Донецький кряж і Слов'янський курорт. Екосистеми цих заповідних територій постраждали від обстрілів. Деякі території окупанти забудували. 

У 2014 р. у зоні АТО був зафіксований 2901 випадок пожеж на лісових і степових територіях, що в 14 разів більше, ніж поза зоною бойових дій. Вогнем було пройдено 36226 га лісів, 114 га пасовищ і сінокосів, 147 га орних земель. Від вогню постраждало 20 % усіх кам'янистих степів в межах України.

Але найбільше турбує екологів ймовірність перетворення українського Донбасу на нову Зону відчуження через сильне радіаційне забруднення. Уся справа в закинутих шахтах. Окупанти не консервують ці об'єкти й не роблять нічого, щоб зробити їх безпечними для довкілля. Проросійські бойовики, зазвичай, затоплюють такі шахти. Таким чином, усередині збираються цілі озера із радіоактивних вод. Вони поступово просочуються в землю, отруюють водойми та грунти.

Як ми писали раніше, через кілька місяців ми можемо мати екологічну катастрофу на окупованих територіях Донбасу, катастрофа також загрожує південним районам Ростовської області РФ.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: