Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Донбас може перетворитися на зону відчуження, через радіацію — міністр

Донбас може перетворитися на зону відчуження, через радіацію — міністр

1 хв на прочитання25 Жовтня 2020, 13:14
Поділитись:

Тимчасово окупованим територіям Донбасу загрожує екологічна катастрофа, через радіацію.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков на Спеціальному київському безпековому форумі.

«Не забуваймо ще й про екологічну катастрофу та її небезпеки. Не лише через забруднення повітря, ґрунту внаслідок розривів боєприпасів або замінування. Є й інші — радіоактивні викиди. Мало хто знає, що в 1979 році на території шахти "Юнком", яка сьогодні розташована на тимчасово окупованому Донбасі, радянська влада здійснила ядерний вибух: 0,3 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані та відкачували із шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. За нашою інформацією, два роки тому окупаційні адміністрації припинили відкачування води з цієї шахти, і наразі радіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води», — наголосив Резніков.

Він зазначив, що черезкілька місяців, і ми можемо мати екологічну катастрофу на окупованих територіях Донбасу, катастрофа також загрожує південним районам Ростовської області РФ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що людство може не дожити до наступного століття, якщо ігноруватиме глобальні екологічні проблеми планети. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутьєрреш

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.