Навчання українських льотчиків на винищувачах F-16 відкладається, пілотів зобов'язали пройти курси англійської мови — Washington Post
Підготовка завершиться не раніше літа 2024 року.
Тренування українських льотчиків на винищувачах F-16 розпочнуться лише в січні 2024 року, пише Washington Post із посиланням на високопоставлені українські джерела — чиновника та військового. Перед цим пілоти мають пройти чотиримісячні курси англійської мови у Великій Британії. Навчання на літаках займе шість місяців, таким чином, підготовка завершиться не раніше літа наступного року.
Про це розповідають «Важливі історії».
Навчання почнуть шість льотчиків, на випадок заміни готові два резервні пілоти. Військові добре розмовляють англійською, курси необхідні їм, аби вивчити термінологію щодо винищувачів. Друга група, в якій буде приблизно така ж кількість льотчиків, розпочне навчання через півроку після першої та має завершити тренування до кінця 2024 року. До проходження курсів англійської готова ще одна група із 20 пілотів, додає американський чиновник. За його словами, більшість найкращих льотчиків ЗСУ залишаться в Україні, щоб завдавати ударів крилатими ракетами повітряного базування Storm Shadow та SCALP.
Протягом останнього року українські пілоти займаються англійською мовою онлайн у перервах між вильотами, розповів Washington Post командувач ВПС України Сергій Голубцов. За його словами, в Україні вивчити пов'язану з F-16 термінологію неможливо, але відібрані для тренувань пілоти мають швидко освоїти її, оскільки загалом добре розмовляють англійською.
Одне з українських джерел видання вважає, що союзники затягують підготовку пілотів і передачу Україні F-16. Українська сторона не критикує американських і європейських партнерів «зі страху здатися невдячними».
Україна та її союзники по-різному підходять до застосування ЗСУ F-16. Україна насамперед говорить про використання винищувачів у контрнаступі. На Заході вважають, що F-16, перш за все, мають посилити ЗСУ, щоб Україна стала стримуючою силою для Росії.
Цього тижня прес-секретар Пентагону Сабіна Сінгх заявила, що президент США Джо Байден «дав зелене світло» навчанню українських пілотів. на F-16. Тренуваннями мають керувати Данія та Нідерланди.
Наприкінці червня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорив, що F-16 необхідні Україні для успішного контрнаступу.
«Ворог використовує авіацію іншого покоління. Якби ми пішли в наступ з луками і стрілами, всі би сказали: "Ви збожеволіли". Але в цьому випадку [кажуть]: "Ні, ні"», — сказав Залужний.
Раніше ми писали, що «вирішувати питання з F-16 треба вже зараз»: експерти пояснили, як авіація союзників допоможе українському контрнаступу.