Науковці вперше помітили на Місяці печеру, в якій потенційно можна облаштувати базу, де мешкатимуть люди. Про це розповідає «Дзеркало» з посиланням на журнал Nature.
Відкриття зробили італійські науковці Лоренцо Бруццоне та Леонард Каррер з Університету Тренто, коли вивчали радарні знімки добре відомого місячного району Море Спокою.
Печера простягається вглиб щонайменше на 100 м. Вона розташована на дні ями, але завдяки стійкості цього місця його можна використовувати для розміщення бази астронавтів. Це набагато вигідніше і безпечніше, ніж самим зводити «місто», оскільки супутник Землі часто бомбардують метеорити.
Дослідники вважають, що це одна із сотень схожих печер, які є в «ще не вивченому підземному світі» Місяця.
До речі, це місячне море можна розглянути із Землі неозброєним оком. Там 1969 року вперше в історії здійснили посадку американські астронавти місії «Аполлон-11».
Вхід у печеру розташований на місячній поверхні, а під ним — вертикальні стіни та внутрішній простір, що йде під нахил.
Дослідники вважають, що цій печері мільйони, а може, й мільярди років. Утворилася вона в результаті руху розжареної лави, яка проробила в камінні цей тунель.
На Землі також є схожі вулканічні печери — в Іспанії на острові Лансароті.
Про те, що і на нашому супутнику можуть бути такі ж, науковці підозрювали давно, а 2010-го NASA відправило до Місяця апарат Lunar Reconnaissance Orbiter, який за допомогою радарів досліджував місця, де могли бути входи в печери. Нині ці знімки вивчили та підтвердили здогади.
Більше новин читайте на GreenPost.