Чи може гусінь бути найдивнішим хижаком на планеті? Нещодавно виявлена хижа гусінь, яка носить останки своєї здобичі, була названа «збирачем кісток». Дивна комаха зустрічається лише на гавайському острові Оаху. Вона повзає по павутині, харчуючись спійманими комахами та прикрашаючи свій шовковий чохол їхніми частинами тіла, розповідає Euronews.
Є й інші гусениці-м'ясоїди, які «роблять багато божевільних речей, але ця — найкраща», каже автор дослідження Ден Рубінофф із Гавайського університету в Маноа.
Науковці вважають, що «кістяна смуга» на спині може бути маскуванням, дозволяючи гусені харчуватися спійманими павуками, не трапляючи їм на очі.
Багато гусениць, що мешкають на Гаваях, використовують шовковидільні залози для плетіння захисних чохлів, усипаних лишайником, піском та іншими матеріалами. Однак ця гусінь — перша, яка використовує мурашині голови та махові крила.
«Це справді дивовижний тип чохла», — сказав Стівен Монтгомері, консультант з ентомології на Гаваях, який не брав участі у дослідженні.
Результати дослідження було опубліковано у четвер у журналі Science. За 20 років спостережень науковці знайшли всього 62 м'ясоїдні гусениці.
Хижі гусениці трапляються вкрай рідко, а знайдені на Гаваях «збирачі кісток» навіть іноді поїдають один одного, кажуть дослідники.
Походження «збирача кісток» датується щонайменше 6 млн років, що робить гусінь давнішою за самі Гавайські острови. Сьогодні вони мешкають на ізольованій ділянці гірського лісу разом із інвазивними видами.
«Це справді привід замислитися про те, що нам потрібно краще дбати про збереження природи», — говорить Рубінофф.
Хоча ця гусінь може здатися дивним відхиленням, вона є частиною набагато більшого світу біорізноманіття комах, який науковці лише починають розуміти.
Згідно з останніми дослідженнями, на Землі живе близько 20 квадрильйонів мурах — 2,5 млн мурах на кожну людину, — що в сукупності перевищує чисельність усіх диких птахів і ссавців разом узятих.
Попри свій достаток, комахи залишаються сліпою плямою у дослідженнях біорізноманіття. Багато видів залишаються непоміченими, недостатньо вивченими чи взагалі не задокументованими, особливо у віддалених екосистемах, таких як на Гаваях.
Але вони також є життєво важливими для благополуччя довкілля.
Комахи відіграють важливу роль у запиленні, розкладанні та боротьбі зі шкідниками. Вони також стають індикаторами здоров'я екосистеми та навіть джерелами інновацій.
Від грибків, що перетворюють плодових мух на зомбі, до м'ясоїдних гусениць — ці істоти можуть стати джерелом знань про еволюцію чи екологічну стійкість.
Коли мова заходить про такі дивні нові види, як «збирач кісток», стає ясно, що найменші жителі світу можуть приховувати найбільші наукові сюрпризи.
Більше новин читайте на GreenPost.