Науковці створили перші персоналізовані вакцини проти раку: пухлини припиняють збільшуватися

2 хв на прочитання28 Листопада 2023, 12:31
Українські медзаклади отримають 78 генераторів

Вони можуть бути схвалені до 2030 року.

 Рак — це загальний термін для ідентифікації понад сотні хвороб, які можуть вражати будь-яку частину організму. Одним із ознак раку є швидке утворення аномальних клітин — метастазів, які проникають в організм.

Компанія BioNTech, яка розробила вакцину від коронавірусу Pfizer, засновану на використанні модифікованої нуклеозидами матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), заявила про успішні випробування вакцини проти раку. Про це журналістам розповів один із засновників компанії BioNTech Угур Шахін, повідомляє Укрінформ з посиланням на CNN Türk.

“Ми плануємо отримати дані дослідження для низки інших терапевтичних підходів між 2025 і 2029 роками», - сказав Шахін.

Науковець сподівається, що перші персоналізовані вакцини проти раку на основі мРНК можуть бути схвалені до 2030 року: «Ми беремо у пацієнта зразки крові та пухлини, а через чотири тижні вводимо індивідуальну вакцину… В ідеалі - це не 100, а десятки тисяч пацієнтів на рік".

У жовтні компанія оголосила про результати першого клінічного випробування комбінації вакцини проти раку на основі мРНК і терапії клітинами CAR Т (створення імунних клітин для лікування раку - ред.). Пухлини припинили ріст майже у всіх пацієнтів і зменшилися майже у двох третин.

«Цей підхід може змусити імунну систему спеціально знайти та знищити пухлину за допомогою армії спеціальних воїнів», - сказав Шахін, додавши, що стратегія майбутнього - це комбінована терапія різних підходів.

«Я впевнений, що протягом наступних кількох років ADCS буде все частіше використовуватися як цільова хіміотерапія, а не класична хіміотерапія, при багатьох онкологічних показаннях”, - сказав Шахін.

Свіжі новини на GreenPost.ua.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: