Антиоксиданти, які містяться у бурих морських водоростях, ефективні для профілактики хвороби Паркінсона, оскільки можуть захищати нейрони від пошкоджень. Такого висновку дійшли японські науковці з Університету Осаки в ході нового дослідження. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі Nutrients, розповідає «Дзеркало».
Дослідники пояснили, що хвороба Паркінсона розвивається через пошкодження нейронів (дуже важливих для контролю руху та когнітивних функцій) внаслідок занадто великого вироблення активних форм кисню, які називають вільними радикалами. Коли вони накопичуються, це призводить до прямого окисного пошкодження нуклеїнових кислот і білків.
Раніше численні дослідження показали, що дію вільних радикалів можна нейтралізувати антиоксидантами. Японські дослідники перевірили один з їх видів (Ecklonia cava), який міститься у бурих морських водоростях, і дійшли висновку, що цей продукт здатний допомогти з профілактикою хвороби Паркінсона.
Експерименти проводили на мишах. У тварин змоделювали хворобу і цілий тиждень годували антиоксидантами з водоростей.
У результаті в мишей поліпшилася моторна функція кишківника. Додаткові дослідження виявили, що антиоксиданти активували фермент, який називають внутрішньоклітинним датчиком енергії. Він пригнічував вироблення активних форм кисню.
Дослідники вважають, що так само антиоксиданти з бурих водоростей можуть впливати на людей. Науковці мають намір провести додаткові дослідження, щоб перевірити це припущення.
Більше новин читайте на GreenPost.