Науковці довели: щастю можна навчитися за допомогою простих щоденних звичок

4 хв на прочитання6 годин тому
Як стати щасливішим: поради нейронауковців

Дослідження у сфері нейронауки поведінки показують, що кожен може підвищити свій рівень щастя.

Якщо ви вважаєте, що бути щасливішою людиною – це не ваша доля, поведінкова нейронаука має переконливі аргументи, які можуть змінити вашу думку. Доктор філософії Елісса Епель, професор та заступник голови кафедри психіатрії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско та автор книги "Рецепт від стресу: сім днів до більшої радості та легкості", стверджує: "Ми маємо більше контролю над своїм щастям, ніж думаємо. Ми можемо взяти кермо у свої руки та відкрити для себе, що ми можемо зробити вже зараз – невеликі речі, які можуть підвищити відчуття радості чи задоволення".

Дослідження доктора Епель показують, що незалежно від нашого вродженого темпераменту чи зовнішніх обставин, ми можемо стабільно підвищувати відчуття благополуччя. Згідно з результатами проєкту "The Big JOY Project", всесвітнього наукового дослідження, співавторкою якого є Епель, ключ до щастя лежить у силі звичок, а саме – мікрозвичок. Це невеликі, практичні, щоденні дії та заняття, які легко впровадити в життя.

Свідоме прийняття позитивних звичок та уважне спостереження за їхніми приємними наслідками активізує систему винагороди нашого мозку. "Коли поведінка викликає позитивну емоційну реакцію, ми, ймовірно, запам'ятаємо це і повторимо знову, – каже Епель. – Усвідомлення того, як щось змушує нас почуватися добре, може допомогти нам розвинути нові позитивні звички". При постійному та відданому виконанні ці мікрозвичок можуть фактично переналаштувати наш мозок на більш позитивне сприйняття світу. Ось декілька простих дій, запропонованих проєктом "The Big JOY Project", які ви можете почати виконувати вже сьогодні:

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: