Догори
Дати відгук

Науковець розробила прикрасу, яка здатна реагувати на глюкозу

Концепція досить проста – сережка містить датчик, який за допомогою високочастотних радіохвиль сканує тканини в мочці вуха.

2 хв на прочитання19 Грудня 2020, 18:46
Поділитись:

Цукор у нашому житті посідає досить вагоме місце, адже будь-якому організму необхідна глюкоза. Якщо просто і доступно, то ця речовина необхідна для того, аби наш організм повноцінно існував – тіло могло рухатися, а мозок працювати.

Аби уникнути ускладнень діабету, унеможливити захворювання та мінімізувати ризик гіперглікемії потрібно контролювати цукор. Щоденний моніторинг показників, також відомий як самотестування, з використанням такого приладу як глюкометр, є невід’ємною частиною «управління» діабетом. Прилад досить простий у використанні, але передбачає проколювання пальцю для аналізу крові. 

Випускниця Університету Великої Британії Тайра Козлоу придумала, як полегшити життя діабетикам і створила сережку-сенсор для вимірювання цукру в крові носія. Як пише techno.24tv.ua, зі своїм проектом, під назвою «Sense Glucose Earring», 22-річна Тайра стала однією з фіналістів конкурсу дизайнерів Global Grad Show 2020.

Концепція досить проста – сережка містить датчик, який за допомогою високочастотних радіохвиль сканує тканини в мочці вуха. У цьому місці багато кровоносних судин, тому зміна концентрації глюкози буде швидко помічена. Тобто можна вимірювати цей показник в реальному часі і не завдавати будь-яких незручностей самому пацієнту.

Розробка Тайри Козлоу відноситься до категорії неінвазивних методів аналізу крові за допомогою переносних гаджетів, в рамках яких дані отримують за допомогою світла, вібрацій, тиску, зміни електропровідності шкіри і т.д. З технічного боку поки незрозуміло, як помістити в сережку-сенсор необхідні акумулятори. Але це вторинне – як заявляє сама Козлоу, на першому місці стоїть турбота про людей, яких обтяжує їх стан, викликаний захворюванням. Розумні технології повинні допомогти їм справлятися з рутинними, але важливими для діабетиків процедурами.

До слова, лікарі назвали 28 симптомів постковідного синдрому.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Примусова вакцинація проти COVID-19 суперечить чинному законодавству — МОЗ
2 хв на прочитаннягодина тому
Готуючись до нового ковідного сезону, не треба влаштовувати «домашній аптечний склад» — лікар
3 хв на прочитання3 години тому
Ситуація в Україні:8 267 нових випадків COVIDу, чотири області відповідають "помаранчевій" зоні
1 хв на прочитання4 години тому
Тренування
Біг, велотренажер, орбітрек, групові тренування типу степ-аеробіки — нікудишні засоби схуднення: пояснює фітнес-тренер
2 хв на прочитання6 годин тому
Гіпертонія у 30 років: основні симптоми підвищеного тиску
1 хв на прочитання7 годин тому
Коли при печії треба не випити води з содою, а негайно звернутися до лікаря: пояснює гастроентеролог
2 хв на прочитання14 годин тому
Куріння матері — гарантія захворювання дитини — акушер-гінеколог
2 хв на прочитанняВчора
Жертвою коронавірусу стала народжена дівчинка: вагітна перехворіла ковідом перед пологами
1 хв на прочитанняВчора